Honory dla akrobatów

  4

  Powołani do kadry Polski dwaj utalentowani świdniccy akrobaci odebrali gratulacje i upominki od prezydenta Świdnicy. Jonas Al-Hadad i Michał Skowron, zawodnicy MKS Polonia, na rozgrywanych w Zielonej Górze Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej zdobyli tytuł mistrza Polski. Za uzyskany wynik obaj otrzymali powołanie do Kadry Narodowej Kraju oraz powołanie do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które będą miały miejsce  w październiku 2011 r. w Warnie w Bułgarii.

  Młodym sportowcom podczas spotkania z prezydentem Wojciechem Murdzkiem towarzyszyli trener Piotr Pas i Tomasz Skowron, prezes MKS Polonia, jednocześnie kierownik sekcji akrobatyki. – Tytuł w kategorii senior to ogromne osiągnięcie – podkreślał prezes, ale o szansach na Mistrzostwach Europy mówił z dużą ostrożnością – Zespoły ze Wschodu są praktycznie nie do pokonania, tam akrobatyka stoi na niezwykle wysokim poziomie, ale nasi chłopcy na pewno będą walczyć. Może nie o złoto, ale o dobre miejsce.

  Jonas i Michał trenują razem zaledwie od roku, co dla tej dyscypliny sportu jest bardzo krótkim czasem. Przy tym obaj nie zaniedbują nauki. Michał właśnie został studentem wrocławskiego AWF, Jonas jest jednym z najlepszych uczniów II LO w Świdnicy. Na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski jadą już w najbliższą niedzielę. – Nie będę stawiał ograniczeń jak pan prezes – życzę wam złota – podsumował spotkanie prezydent.

  Akrobaci w uznaniu dla ostatnich osiągnięć otrzymali w prezencie odtwarzacze DVD.

  Poprzedni artykułBusem przez świat. Wyprawa druga
  Następny artykułCaritas z nową poradnią