Busem przez świat. Wyprawa druga

  3

  Pięciu młodych świdniczan po raz drugi starym busem rusza na podbój świata. Już dzisiaj ekipę będzie można o 15.00 obejrzeć – i pożegnać – podczas startu wyprawy ze świdnickiego Rynku. Podróżnicy nie tylko pokażą swoje auto, ale także obdarują gości drobnymi upominkami.

  Dzień przed wyjazdem prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek, który patronuje akcji, przekazał uczestnikom dwa namioty i upominki miejskie.– Życzę udanej wyprawy, pełnej wrażeń i dobrych doświadczeń – mówił podczas spotkania z Karolem Lewandowskim i Michałem Głodem.

  Oprócz Karola Lewandowskiego i Michała Głoda w trasę na Wschód ruszają jeszcze inni młodzi świdniczanie: Michał Gątko, Wojciech Lewandowski i Krzysztof Długaj, którzy jeszcze zmagają się z egzaminami. To już druga wyprawa świdniczan „Busem przez świat”.

  W tym roku jesteśmy lepiej przygotowani do wyprawy – wymieniliśmy w aucie silnik, skrzynię biegów i opony. Bardziej będziemy dbać o sprawy bezpieczeństwa, by uniknąć kradzieży – zapewnia Karol Lewandowski. – Zaplanowaliśmy dwie wyprawy – jedną po Polsce, a drugą przez 16 krajów południowo-zachodniej Europy, aż po Azję. Gadżety świdnickie bardzo się nam przydadzą, bo oprócz opowiadania o naszym mieście, będziemy mogli zostawić je na pamiątkę napotkanym ludziom.


  Jak będzie przebiegała trasa świdniczan:

  „Najpierw przez Ukrainę chcemy odwiedzić Czarnobyl i dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzimy polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego pojedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię. Planujemy dojechać do Turcji, gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Z Turcji przeskakujemy nad Morze Śródziemne i jedziemy do Aten, aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów – Albanię, pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien. Stamtąd przez Kosowo i Serbię chcemy jechać do Czarnogóry, a następnie przez Bośnię i Hercegowinę, aby powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Potem przez Słowenię, Węgry i Słowację planujemy powrócić do Polski” – tłumaczą na swojej stronie internetowej www.busemprzezswiat.pl.

  Poprzedni artykułDrożeją bilety MPK
  Następny artykułHonory dla akrobatów