Caritas z nową poradnią

  6

  Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, świetnie wyposażona, a przy okazji po prostu ładna. NZOZ świdnickiego Caritas otwiera nową przychodnię rehabilitacyjną przy ulicy Budowlanej 6. Dotychczas gabinety funkcjonowały w skromnych warunkach przy ulicy Spółdzielczej. Pacjenci w nowym miejscu będą przyjmowani od poniedziałku 4 lipca.

  – Warunki są nieporównywalne – podkreśla kierownik poradni Dorota Jagła. – Mamy nowocześnie wyposażone gabinety do fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, masażów suchych. Jest i dodatkowa oferta – odnowa biologiczna i zabiegi relaksacyjne. Poradnia ma podpisany kontrakt z NFZ.

  W poradni będzie pracowało 16 osób. W sumie NZOZ w 3 poradniach rehabilitacyjnych w diecezji świdnickiej zatrudnia 25 fizjoterapeutów i 5 lekarzy. Z zabiegów i porad skorzystało w ubiegłym roku ponad 10 tysięcy pacjentów.  Świdnicka poradnia została sfinansowana ze środków własnych Caritas. Znaczny wkład włożyli także prywatni sponsorzy. W uroczystości otwarcia udział wzięli obok biskupa Ignacego Deca przedstawiciele duchowieństwa diecezji świdnickiej, samorządowcy i lekarze.

  Nowa placówka mieści się kompleksie parafii pw. św. Józefa. Jest jeszcze mnóstwo miejsca do zagospodarowania. Wciąż aktualne są plany utworzenia Muzeum Diecezjalnego, Głównego Archiwum, Centrum Edukacji i Wsparcia. Są tez przymiarki do zaadaptowania któregoś z budynków na Dom Księży Emerytów. Parafia stara się o dofinansowanie przynajmniej części zadań ze środków Unii Europejskiej.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułHonory dla akrobatów
  Następny artykułMaturalny pogrom w powiecie