Wietrzne Dni Świebodzic

  7

  Pogoda nie rozpieszczała nas przez miniony weekend, jednak nie odstraszyło to mieszkańców Świebodzic od udziału w święcie miasta. Dwudniowa impreza odbyła się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Rekreacyjnej. Najwięcej osób pojawiło się tradycyjnie podczas koncertów głównych gwiazd Dni Świebodzic – w sobotę był to zespół Bayer Full, w niedzielę Lao Che.

  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych – były dmuchańce, wesołe miasteczko, trampoliny, itd. W sobotę m. in. rodziny mogły wybrać się na bezpłatną przejażdżkę bryczką po Parku Książańskim, dzięki dobrej współpracy z dyrekcją parku i Stadniną Ogierów w Książu. Świetny koncert dał Don Wasyl Junior z zespołem, zagrali także Klezmasters i Sony Blues. Swoje umiejętności wokalne prezentowali w sobotę także podopieczni Miejskiego Domu Kultury. Wieczorny Koncert Bayer Full zgromadził prawdziwe tłumy, mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak „Żono moja” czy „Wszyscy Polacy”, które publiczność śpiewała razem z zespołem. Dyskoteka pod gwiazdami trwała do późnych godzin nocnych.

  W niedzielę maluchy miały cały blok animacji i zabaw, a późnym popołudniem starszych rozśmieszali panowie z Kabaretu Elita. Wystąpiły także dzieci z przedszkoli i szkół w mieście, Chód Akord oraz zespół Cool Time. Na koniec zagrał zespół Lao Che.

  Podczas Dni Świebodzic mieszkańcy i odwiedzający nas goście mogli kupić Dukata Świebodzickiego, okolicznościową monetę przygotowaną specjalnie z okazji święta miasta. Dukaty są nadal dostępne w kilkunastu punktach miasta, ich adresy znaleźć można na plakatach oraz na portalu miejskim www.swiebodzice.pl Organizatorem Dni Świebodzic był OsiR oraz Urząd Miejski w Świebodzicach.

  [photospace]

  Poprzedni artykułPrzez Strzegom na Olimpiadę
  Następny artykułPrzed nami noc w kościele