Przed nami noc w kościele

  8

  Panel dyskusyjny i koncert zaplanowano w Świdnicy w ramach kolejnej edycji  „Nocy Kościołów”. Impreza po raz drugi gości w naszym mieście. Przedsięwzięcie wzorowane jest na „Nocy Muzeów” i będzie organizowane jednocześnie  w wielu miastach Dolnego Śląska.

  Mieszkańcy naszego miasta, a także turyści, których zachęcamy do odwiedzenia Świdnicy, będą mieli okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu. Noc Kościołów, która czerpie najlepsze wzorce z Nocy Muzeów, to okazja do wysłuchania wykładów czy też koncertów o nietypowej porze w sakralnej przestrzeni – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  W Świdnicy w dyskusji na temat Boskie czy cesarskie? Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie i mediach. Udział wezmą ks. dr Stanisław Chomiak – kanclerz Kurii Biskupiej w Świdnicy, prof. Zdzisław Krasnodębski – Uniwersytet w Bremie, red. Tomasz Terlikowski – Fronda. Zaraz po panelu dyskusyjnym rozpocznie się koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcja Jerzego Koska.

  Początek spotkania 25 czerwca o godzinie 19:30 w katedrze pw św. Stanisława i św. Wacława. Bezpośrednio po panelu dyskusyjnym koncert symfoniczny.

  Wstęp bezpłatny.

  Pobierz program tegorocznej edycji Nocy Kościołów (3 MB).

  Poprzedni artykułWietrzne Dni Świebodzic
  Następny artykułŚKPR Świdnica poznał rywali