Rzut beretem, lotki i bieg kelnerski

  1

  W sobotę, 4 czerwca w Świdnicy ruszają nietypowe zawody. O godz. 10.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczyna się I Uniwersjada sportowo-rekreacyjna seniorów „Jestem w formie”.

  Uniwersjadę organizujemy z okazji rozpoczęcia piątego roku naszej działalności. W zawodach weźmie udział około 140 osób, w tym 50 z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku ze Świebodzic, Żarowa, Bielawy i Wałbrzycha. Uniwersjada jest formą promocji zdrowego stylu życia i sprzyja integracji międzypokoleniowej. Ale to nie koniec naszych planów. Na październik, w ramach jubileuszowych obchodów, planujemy I Przegląd piosenki biesiadnej, również z udziałem uniwersytetów działających w okolicy – mówi Krystyna Lasek, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Od godz. 10.00 do 13.30 przewidziano m. in. zawody w rzucie lotkami do tarczy, sadzeniu ziemniaków, rzucie beretem, sztafetowy bieg kelnerski, turniej rycerski, koniczynka, czy petanque.

  Imprezę zaplanowano na terenie campingu ŚOSiR, a w razie niepogody w hali sportowej przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej. Organizację Uniwersjady oprócz Urzędu Miejskiego i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wsparli: Starostwo Powiatowe, pod patronatem honorowym świdnickiego starosty, Zygmunta Worsy oraz Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Bolko”.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  Poprzedni artykułNielegalna fabryka tytoniu
  Następny artykułLipny handel złotem w sieci