Nielegalna fabryka tytoniu

  6

  Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z powiatu świdnickiego zlikwidowali nielegalną linię produkcyjną, na której wytwarzana była tzw. krajanka tytoniowa. Linia ukryta była na strychu dawnego przedszkola w Świebodzicach. Podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do rozdrabniania tytoniu, około 300 kilogramów liści i 150 kilogramów już gotowego produktu. W sprawie zatrzymano organizatora tego nielegalnego procederu. Straty powstałe na szkodę Skarbu Państwa szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 140 tys. złotych.

  Policjanci wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Świebodzicach, w wyniku przeprowadzonej realizacji zlikwidowali w jednej z miejscowości powiatu świdnickiego nielegalną linię produkcyjną, służącą do cięcia liści tytoniu i wytwarzania tzw. krajanki tytoniowej. Jak się okazało, linia produkcyjna ukryta była na strychu dawnego przedszkola. Znajdowały się tam suszarnia, kilka maszyn do rozdrabniania tytoniu oraz magazyn.

  W magazynie policjanci znaleźli  około 300 kilogramów liści tytoniu oraz 150 kilogramów gotowego już wyrobu. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalny tytoń rozprowadzany był w rejonie Świebodzic. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci zatrzymali organizatora tego nielegalnego procederu. Okazał się nim 27 – letni mieszkaniec Świebodzic.

  Paweł Petrykowski

  KWP Wrocław

  [photospace]

  Poprzedni artykułAntyterroryści, topielcy i VIP-y
  Następny artykułRzut beretem, lotki i bieg kelnerski