Antyterroryści, topielcy i VIP-y

  0

  Przed hipermarketem ktoś usiłuje uprowadzić VIP-a. Do akcji wkracza oddział antyterrorystów, padają strzały. ranny zostaje napastnik, a przypadkowy przechodzień doznaje zawału. W tym samym czasie w Jaworzynie Śląskiej w ostatniej chwili udaje się uratować topielca. Kolejna akcja w parku przy ulicy Łukasińskiego. 16 zespołów ratowników medycznych z całej Polski walczy o zwycięstwo w VII Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

  Zmagania otworzyli dyrektor świdnickiego Pogotowia Ratunkowego Zbigniew Kołodziejczyk, generał Józef Rzemień, szef zarządzania kryzysowego w województwie, starosta i prezydent Świdnicy.

  W piątek przewidziano także panel naukowy, który rozpocznie się o godz. 18.30 i potrwa do 19.30. W ramach panelu dr Hanna Marczyńska, ordynator Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym Regionalnego szpitala „Latawiec” omówi „Wczesne objawy neurologiczne udarów i krwiaków mózgu w diagnostyce zespołu ratunkowego”. Odbędzie się także prezentacja najnowszych doświadczeń w resuscytacji z wykorzystaniem urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 przedstawiona przez firmę Medtronic.

  W sobotę na placu manewrowym przy ulicy Armii Krajowej karetki będą pokonywały tor przeszkód, a od 9.00 rozpoczną się kolejne zadania na świdnickim Rynku. I tutaj jeszcze jedno ważne zaproszenie dla mieszkańców. Świdnickie Pogotowie Ratunkowe i zaproszeni goście włączają się do akcji pn. „Zdrowe wakacje”, która  4 czerwca jednocześnie będzie organizowana w 42 miastach Polski. Na Rynku każdy będzie mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy (będzie się można m.in. nauczyć masażu serca na specjalnym fantomie), a także obejrzeć wnętrze karetki. Akcja potrwa od 10.do 14.00.

  Trzy zwycięskie zespoły otrzymają cenne nagrody, dla wszystkich przygotowano upominki.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułBudynek komunalny już widać
  Następny artykułNielegalna fabryka tytoniu