Przymiarki do listy

  46

  Rada Regionalna Platformy Obywatelskiej zatwierdziła nazwiska na listach kandydatów ubiegających się o mandat w jesiennych wyborach do sejmu. Zdecydowanym liderem w naszym mieście i regionie jest obecna poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka. Nie tak znana z mediów, jak jej poprzednik Chlebowski, ale przez ostatnią kadencję solidnie pracująca w komisjach sejmowych i na sesjach plenarnych.

  – Należę do ludzi, dla których najważniejsza jest praca – mówi Katarzyna Mrzygłocka. – Nie lubię się chwalić, kreować swojego wizerunku, być wszędzie tam, gdzie świecą flesze i kierują się obiektywy. Ważniejsza jest dla mnie praca na rzecz moich wyborców i to nie jest żaden truizm. Po tym, jak pracuje poseł, poznaje się jego efektywność i to ułatwia jego ocenę. I to jest dla mnie najważniejsze. Nie budowanie wizerunku a praca.

  Na co dzień działa w sejmowych komisjach: Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach oraz Polityki Społecznej i Rodziny, gdzie przewodniczy podkomisji stałej ds. Rynku Pracy. Od sierpnia ubiegłego roku jest wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej RP.
  Jak twierdzi, szczególnie bliskie są jej sprawy polityki zatrudnienia. Przede wszystkim dlatego, że jako wieloletni pracownik PUP w Wałbrzychu doskonale wie, jak usprawnić funkcjonowanie publicznych służb zatrudnienia, tak aby osoby bezrobotne otrzymywały skuteczną pomoc. Obecnie pełni również funkcję przewodniczącej Rady Ochrony Pracy działającej przy marszałku Sejmu.

  – Ta instytucja składająca się z parlamentarzystów, przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców i niezależnych ekspertów zajmuje się nadzorem nad Państwową Inspekcją Pracy oraz opiniuje akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy – wyjaśnia posłanka Mrzygłocka. – Mieszkańców naszego regionu w sposób szczególny doświadczyła decyzja o likwidacji kopalń. Dlatego pierwszym projektem zmian w obowiązujących przepisach, który przygotowałem, było objęcie tej grupy świadczeniem emerytalnym. Pracując w sejmowej Komisji Polityki Społecznej staram się wspierać również inne grupy zawodowe czy społeczne, które znalazły się w podobnej sytuacji.

  Katarzyna Mrzygłocka to wałbrzyszanka, żona i matka dwójki dzieci, a także właścicielka myśliwskiego psa – Kalibra. Nie poluje, ale kocha las. Potrafi ugotować rosół i znajduje przyjemność w spędzaniu czasu z najbliższymi. Jest wierna tradycji, jaką wyniosła ze swojego rodzinnego domu. Ma w sobie duszę harcerki, którą była w młodości i pewnie dlatego tak lubi długie spacery ze swoim psem. – Tam zostawiam wszystkie złe myśli i mam czas na przemyślenia – przyznaje Katarzyna Mrzygłocka.

  Ukończyła wrocławską Akademią Ekonomiczną i zdobyła tytuł magistra na Wydziale Zarządzania i Informatyki. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Ukończyła także podyplomowe Studium Prawa Europejskiego. Była radną miejską, inspektorem w Przedsiębiorstwie Eksploatacji Węgla „Dolny Śląsk”, agentem Wojewódzkiego Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”, prowadziła prywatną działalność gospodarczą, była starszym inspektorem w Biurze ds. Restrukturyzacji Urzędu Wojewódzkiego w Wałbrzychu, a także
  przez ostatnich prawie dwadzieścia lat  zastępcą dyrektora w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wałbrzychu. Od 2005 roku zasiada w Sejmie RP.

  pw

  Poprzedni artykułŚlub cywilny w kościele
  Następny artykułTajemniczy klient… oblizuje palce