Ponad 7 tysięcy ludzi na Dniach Świdnicy [VIDEO]

  36

  Tegoroczne święto naszego miasta to już historia. Przez blisko 3 dni na ulicy Parkowej bawiło się ponad 7 tysięcy miłośników imprez plenerowych.

  W piątek dla mieszkańców Świdnicy, jak i okolicznych miejscowości, wystąpił DJ Adamus. Mimo niepogody na jego występ przyszło kilkuset miłośników klubowych rytmów. Sobota to rockowe mocne granie. Na scenie pojawiły się takie zespoły jak Sonny Blues, Zakaz Wjazdu, Zero Procent i Behawior. Magnesem, który w tym dniu przyciągnął na Parkową ponad 3 tysięczną publiczność, był zespół KULT. – W sobotę, w dniu biletowanym na Parkowej bawiło się nieco ponad 3,5 tysiąca osób informuje Witold Tomkiewicz, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury. Najwięcej biletów w cenie 10 złotych sprzedano w dniu koncertu. Przedsprzedaż nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, z tej puli zeszła 1/3 biletów. Wśród wszystkich kupujących bilety, rozlosowany został telewizor. Szczęśliwą posiadaczką 42 calowego telewizora LG  została mieszkanka Boguszowa – Gorc Agnieszka Rubin.

  Niedziela upłynęła w rodzinnej atmosferze. Na Parkowej wystąpiły lokalne zespoły artystyczne. Na koniec swoje największe hity disco – polo wykonał zespół Bayer Full. Majteczki w kropeczki, Serca dwa, Blondyneczka i Wszyscy Polacy rozgrzały świdnicką publiczność do czerwoności. Tegoroczne Dni Świdnicy kosztowały 180 tysięcy złotych.

  Organizatorzy w tym roku przygotowali ofertę dla każdej grupy wiekowej. Największą widownię na Parkową przyciągnęły gwiazdy, KULT i Bayer Full. Kto Państwa zdaniem powinien wystąpić na Dniach Świdnicy 2012?

  Zdjęcia Łukasz Kufner

  Poprzedni artykułU Pawlaka nic nie wskórali
  Następny artykułWszystko jest OK. Starosta do Komisji Rewizyjnej