Ostatnie dni na spisanie się przez internet

  0

  Jedynie do 16 czerwca można dokonać tzw. samospisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011. Osoby, których nie odwiedził rachmistrz spisowy, mogą same dokonać spisu wchodząc na strony Głównego Urzędu Statystycznego www.stat.gov.p lub www.spis.gov.pl i wypełniając zamieszczony tam formularz. Mieszkańcy nieposiadający dostępu do internetu mogą dokonać spisu w Gminnym Biurze Spisowym, które od 13 do 16 czerwca będzie pracowało dłużej – go godz. 18.00. GBS mieści się w Urzędzie Miejskim przy ul. Armii Krajowej 49 (pok. 10, parter).

  Spis powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. – W Świdnicy do spisania pozostało jeszcze 4,6% punktów adresowych, tj. 205 mieszkań. Do osób zamieszkujących pod wybranymi adresami trafią niebawem rachmistrzowie spisowi. Prosimy, by umożliwić im sprawne przeprowadzenie wywiadu – apeluje Wiesław Pietrzyk, szef GBS. Osoby, u których był rachmistrz, ale nie zastał nikogo w domu, prosimy o pilne skontaktowanie się z Gminnym Biurem Spisowym, pod nr tel. 74 85 62 821.

  Jak informuje GUS, spis powszechny dostarcza najbardziej szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz o ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym. Szczegółowe informacje na temat NSP można uzyskać, dzwoniąc pod numer infolinii 800 800 800 z telefonów stacjonarnych (połączenie bezpłatne) oraz 22 44 44 777 z telefonów komórkowych (cena połączenia zgodnie z cennikiem operatora).

  Agnieszka Dochniak

  UM Świdnica

  Poprzedni artykułChcą ocalić od zapomnienia
  Następny artykuł“Drugie życie” w Ekonomiku