Chcą ocalić od zapomnienia

  4

  Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej wraz z grupą młodzieży realizuje projekt „Jaworzyna Śląska – dawniej i dziś”, którego celem jest zebranie informacji na temat historii gminy Jaworzyna Śląska oraz zaprezentowanie ich w formie tablic informacyjnych, wydawnictw, wystaw i materiałów wideo.

  Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z programu „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Banku Zachodniego WBK S. A., który ma na celu uświadomienie młodym ludziom, że od wykształcenia, inicjatywy, aktywności i działalności społecznej zależy nie tylko ich własna przyszłość, ale także przyszłość lokalnego środowiska.

  – Skuteczna realizacja projektu opierać będzie się na pozyskaniu jaknajwiększej ilości informacji na temat historii gminy Jaworzyna Śląska. Szczególnie cenne będą stare zdjęcia, dokumenty oraz oczywiście wspomnienia osób, które pamiętają takie momenty jak chociażby zasiedlanie naszego regionu po II Wojnie Światowej – informują organizatorzy akcji.

  Wszystkich, którzy mogą pomóc prosimy o kontakt z sekretariatem SOKiBP bezpośrednio, pod numerem telefonu 74 8584136 lub 513 186 132 lub poprzez pocztę elektroniczną: [email protected]

  Poprzedni artykułMłodzież ŚKPR zakończyła sezon [FOTO]
  Następny artykułOstatnie dni na spisanie się przez internet