“Drugie życie” w Ekonomiku

  1

  Zwijają ruloniki z makulatury tworząc koszyczki, z żarówki wydrążają środek, a następnie zawieszają na druciku i tak powstają wazoniki i doniczki. Z kaset magnetofonowych tworzą nowoczesne lampki – tak właśnie działa Miniprzedsiębiorstwo Second Life. Pozornie bezużytecznym przedmiotom z odzysku nadają „drugie życie”.

  Grupa czterech dziewcząt z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy – Aleksandra Inorowicz, Małgorzata Ledwołk, Paulina Ożóg, Sylwia Piotrowska wzięła udział w XVI Finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK 2011”. Finał polegał na sporządzeniu raportu z działalności, rozmowy biznesowej, prezentacji przed jury oraz ocenie stoiska wystawowego i umiejętności sprzedaży. Dziewczyny wiedzę zdobytą w szkole o prowadzeniu działalności oraz o odpowiedzialnym biznesie wykorzystały podczas konkursu.

  W Finale brało udział 30 wybranych miniprzedsiębiorstw z całej Polski. Komisje oceniające poszczególne etapy konkursu składały się z przedstawicieli biznesu m.in. Banku City Handlowy, HSBC. Do finału konkursu zakwalifikowało się również miniprzedsiębiorstwo z Zespołu Szkół Ekonomicznych – TETOR , które zajęło 8 miejsce – Joanna Markiewicz , Kamila Kurzeja ,Karolina Kurzeja, Karolina Ligierko, Przemysław Anioł, Patryk Madziara ,Bartłomiej Śmiłek, Monika Papis, Barbara Pawłowska.

  Minifirma Second Life zajęła I miejsce zdobywając GRAND PRIX i 3 sierpnia będzie reprezentować Polskę na Konkursie Międzynarodowym, który odbędzie się w Oslo.

  [photospace]

  Poprzedni artykułOstatnie dni na spisanie się przez internet
  Następny artykułPrzed nami Dzień Przedsiębiorczości i Pracy