Nasi ratownicy wicemistrzami!

  9

  Dosłownie o włos, bo o 2 punkty, przegrali ze zwycięzcami, ale Świdnica może być dumna. Zespół naszego Pogotowia Ratunkowego w składzie Jowita Niemiec, Zenon Szyszka i Rafał Iwański wywalczył wicemistrzostwo w zakończonych dzisiaj VII Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym. Startowało 16 załóg z całej Polski. Siedem najlepszych zakwalifikowało się do mistrzostw krajowych.

  Wicemistrzowie ze Świdnicy: od lewej Rafał Iwański, Jowita Niemiec i Zenon Szyszka

  – Poziom był bardzo wyrównany – przyznaje Zbigniew Dragan, komandor zawodów. – Między I, II a III miejscem były minimalne różnice w punktach. Jestem przekonany, że pacjenci mogą się czuć bezpieczni, bo kwalifikacje i sprawność ratowników rosną z każdym rokiem. Zawodnicy przez dwa dni musieli wykazać się wiedzą, decyzyjnością i szybkością podczas kilku bardzo różnych zadań. – Najtrudniejsze były te, gdzie musieliśmy ratować kilku poszkodowanych jednocześnie – przyznaje Jowita Niemiec, ratowniczka z najkrótszym, 3,5-letnim stażem w świdnickim zespole. – Rywalizacja była, jasne, ale takie zawody są przede wszystkim szansą na zdobywanie nowych doświadczeń – dodaje Zenon Szyszka, który pracuje w pogotowiu już 25 lat. – Wszyscy, którym udzielaliśmy podczas zawodów pomocy, przeżyli – żartuje Rafał Iwański, ratownik od 6 lat. Cała trójka lubi ze sobą pracować i często na co dzień jest w jednym zespole. Chcieliby tworzyć takie trio na każdym dyżurze.

  Mistrzowski zespół z Wrocławia: Paweł Jarocha, Jan Nowak i Piotr Pietrzyk

  Świdnicki zespół zdobył 254 punkty. Zwycięzcy – ratownicy wrocławskiego Pogotowia Ratunkowego nr 2 (Paweł Jarocha, Jan Nowak i Piotr Pietrzyk), zebrali 256 punktów. Na III miejscu z 252 punktami był zespół Katowickiego Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej. Maksymalnie można było uzyskać 350 punktów. Oprócz pucharów trzy najlepsze ekipy otrzymały cenne wyposażenie medyczne i prezenty indywidualne. Świdniccy ratownicy dostali nowoczesne aparaty telefoniczne, zwycięzcy po kamerze cyfrowej.

  W zawodach ogólnopolskich udział wezmą oprócz trzech najlepszych także ekipy Katowice – Tysiąclecie, Katowice oddział Chorzów, Szczecin i Bielsko-Biała.

  asz

  Poprzedni artykułMałe szczęścia w Magazynie Swidnica24.pl
  Następny artykułHonorowy patronat Prezydenta RP