Nagrody za ekologiczną zbiórkę

  2

  Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Fundacji „Naszej Szkole” zebrali najwięcej makulatury. W zbiórce baterii pozycję lidera zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa „Caritas”. Takie są wyniki konkursu, który przez cały rok szkolny trwał w świdnickich placówkach oświatowych. Uczniowie szkół rywalizowali w ramach ekologicznej zbiórki makulatury i zużytych baterii. Dla najlepszych placówek przewidziano nagrody Prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka: za I miejsce – 2,5 tys. zł, za II miejsce – 2 tys. zł, a za III miejsce – 1,5 tys. zł.

  W ramach zbiórki makulatury świdniczanie zgromadzili ponad 28,87 ton tego surowca.

  Zwycięzcy:

  • I miejsce przyznano Fundacji „Naszej Szkole” Społecznej Szkole Podstawowej i Społecznemu Gimnazjum, która zebrała 52,41 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia (58 uczniów placówki zebrało w sumie ponad 3 t makulatury),
  • II miejsce przyznano, Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej „Caritas”, która zebrała 45,93 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia (70 uczniów placówki zebrało w sumie ponad 3,2 t makulatury),
  • III miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 1, która zebrała 37,58 kg makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia (281 uczniów placówki zebrało w sumie ponad 10 t makulatury).

  W ramach drugiego konkursu uczniowie zgromadzili ponad 949 kg zużytych baterii.

  Zwycięzcy:

  • I miejsce przyznano Niepublicznej Katolickiej Szkole Podstawowej „Caritas”, która zebrała 2,43 kg baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (70 uczniów placówki zebrało w sumie 170 kg baterii),
  • II miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Galla Anonima 1, która zebrała 1,28 kg baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (281 uczniów placówki zebrało w sumie 360 kg baterii),
  • III miejsce przyznano Zespołowi Szkół Specjalnych, który zebrał 0,88 kg baterii w przeliczeniu na jednego ucznia (109 uczniów placówki zebrało w sumie 96 kg baterii).
  Poprzedni artykułWybuch gazu. Dwie osoby ranne [VIDEO]
  Następny artykułMusimy „odbetonować” nasz kraj [VIDEO]