Musimy „odbetonować” nasz kraj [VIDEO]

  24

  Świdnica to kolejne miasto, które odwiedził Janusz Palikot, lider partii Ruchu Palikota. Polityk spotkał się w Hotelu Piast – Roman, aby porozmawiać z mieszkańcami o polskiej scenie politycznej i o tym co on sam ma do zaoferowania wyborcom.

  Palikot skupił się przede wszystkim na gospodarce. Poruszał tematy związane z bezrobociem. Przedstawił swoją wizję poprawy Państwa, nowoczesnego bez barier urzędniczych, otwartego na człowieka. Państwa, w którym to urzędnicy mają załatwiać wszelkie sprawy za nas, zwykłych obywateli. Z sali padło wiele pytań. Dotyczyły one roli Kościoła w naszym kraju, legalizacji marihuany czy też polityki oświatowej.

  Jak mówi Pani Halina Szymiec-Raczyńska z Dzierżoniowa – Spotkanie wypadło znakomicie. Świadczy o tym nie tylko frekwencja ale także udział publiczności w rozmowie. Ponadto otrzymaliśmy 50 wypełnionych deklaracji od osób, które chcą nam pomóc. Ludzie zawiedli i jeszcze zawiodą się obecną polityką. Mamy teraz realną szansę na zbudowanie nowej jakości. Wprowadzimy do sejmu nowych ludzi, nieskażonych polityką za to bogatych w doświadczenie zawodowe. Będą to osoby, które odniosły sukces na szczeblu lokalnym. Czyli odwrotnie niż ludzie którzy zasiadają teraz w sejmie.

  Zdjęcia Łukasz Kufner
  [photospace]

  Poprzedni artykułNagrody za ekologiczną zbiórkę
  Następny artykułBezpieczne wakacje