Strona główna Magazyn Kulturalnie z Magazynem Swidnica24.pl

Kulturalnie z Magazynem Swidnica24.pl

0

Niedawny Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu pokazał dobitnie, jak bardzo nam wszystkim brakuje pięknych słów ułożonych we wzruszające zdania i frazy. Koncert, wspominający wspaniałe czasy polskiej piosenki, gdy ton nadawała Ewa Demarczyk, obnażył przy okazji współczesną mizerię. Między innymi o tym – jak bardzo potrzeba nam poezji na co dzień pisze w Magazynie Swidnica24.pl Wacław Piechocki.

Kultura nie dotyczy jednak tylko przeżyć duchowych. Czy ją mamy, świadczy codzienność i choćby nasz szacunek dla chleba. – Nie wyrzucaj starego pieczywa – apeluje nasza czarodziejka Penelopa i pokazuje, jak zamienić czerstwą bułkę w pyszne śniadanie, na które nie mogą się doczekać dzieci.

Danuta Mazur, Powiatowy Rzecznik Konsumentów pokazuje natomiast, jak do kulturalnego, a przede wszystkim uczciwego postępowania, zostały zmuszone banki, które, niestety, nabijały klientów korzystających z kart w butelkę. Warto sprawdzić, jak i teraz nie dać się oszukać.

Zachęcamy również do przeczytania serdecznej opowieści o kobiecie spełnionej i szczęśliwej. Bohaterką „Tkania życia” jest Elżbieta Gaszyńska, radna sejmiku województwa dolnośląskiego, sportsmenka, trenerka i społeczniczka. Miłej lektury i udanego weekendu!

Ponadto

Dorota Sumińska „Autobiografia na czterech łapach, czyli historia jednej rodziny”

Wokalista, aktor i pożeracz żelek w jednym – rozmowa z Arturem Chamskim

Poprzedni artykułZobacz jak tryska [VIDEO]
Następny artykułŻywego słowa kultura