Zobacz jak tryska [VIDEO]

  13

  Do oficjalnego otwarcia fontann, które nastąpi 2 lipca zostało trochę czasu, ale już dziś możecie zobaczyć jak tryska wodą największa w Świdnicy fontanna. W tym tygodniu miała miejsce próba generalna obu fontann oczywiście zakończona sukcesem.

  Na placu św. Małgorzaty stanęły dwie fontanny. Jedna z nich znajduje się w miejscu starej, druga na skwerze przy pl. św. Małgorzaty, pomiędzy ul. Waleriana Łukasińskiego a ul. Jagiellońską.

  Duża fontanna składa się  z dwóch pierścieni o łącznej średnicy ponad 7 m z dwoma niezależnymi zbiornikami wody na różnych poziomach. W środkowym zbiorniku umieszczone zostały dysze, jedna centralna i ponad dwadzieścia mniejszych. Strumienie wody wznoszą się maksymalnie odpowiednio na 5 i 1,5 metra. Fontannę oświetla osiem reflektorów podwodnych, które zostaną umieszczone w wewnętrznej niecce. Zewnętrzny zbiornik spokojny, jest przeznaczony do zabaw dla dzieci.

  Mała fontanna zaprojektowana została na planie okręgu o promieniu kilkunastu metrów, składa się z dwóch identycznych, półokrągłych, szerokich na niecałe pół metra zbiorników. W każdym znajduje się 11 dysz, umieszczonych pod poziomem lustra wody, z których woda pulsuje na wysokość kilkunastu centymetrów ponad powierzchnię.

  Konstrukcja obu jest żelbetowa z okładziną granitową polerowaną i piaskowaną. Praca fontann będzie sterowana automatycznie.

  [photospace]

  Poprzedni artykułNiepowtarzalna okazja
  Następny artykułKulturalnie z Magazynem Swidnica24.pl