Który pomnik najlepszy?

  2

  22 czerwca zostało zakończone głosowanie na projekt pomnika Jana Pawła II, który ma stanąć na placu jego imienia przed katedrą. Wszystkie propozycje mieszkańcy i turyści przez 11 dni mogli oglądać w Galerii Fotografii, a przy okazji oddawać swoje głosy. Który z ośmiu zgłoszonych projektów podobał się najbardziej, zostanie ogłoszone w niedzielę 26 czerwca podczas uroczystej gali. Początek w sali teatralnej ŚOK o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

  Konkurs ogłosiło Stowarzyszenie na Rzecz Zachowania Dziedzictwa Jana Pawła II „Pamięć i Wdzięczność”, które podjęło się budowy pomnika. Ma powstać wyłącznie dzięki społecznym datkom.

  Podczas gali dowiemy się, na który projekt mieszkańcy głosowali najczęściej, jakie prace wybrał sąd konkursowy i poznamy autorów tych prac. Krótką prelekcję wygłosi dr Kazimierz Ożóg, historyk sztuki – członek sądu konkursowego, który o pomnikach papieża w Polsce wie prawie wszystko. W części artystycznej obejrzymy i usłyszymy, przygotowany przez Joannę Grębowską-Szpak, koncert poświęcony Janowi Pawłowi II w wykonaniu młodych świdnickich artystów.

  opr. asz

  Poprzedni artykułŚwidniczanie o Dniach Świdnicy [VIDEO]
  Następny artykułGaleria Świdnicka – nowi najemcy