Komplet badań za darmo

  4

  11 czerwca rusza kolejna edycja bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców naszego powiatu. Publiczne i prywatne przychodnie zdrowia po raz drugi skrzyknęły się, aby sprawdzić nasze zdrowie. Akcja, której hasło brzmi „Zdrowa Rodzina”, to pomysł Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa. Włączyło się do niej 6 placówek medycznych oraz duża grupa lekarzy specjalistów, pielęgniarek, położnych, rehabilitantów, ratowników medycznych, psychologów i terapeutów.

  Badań i konsultacji lekarskich, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy naszego powiatu jest kilkanaście. Na zaproszenie włączenia się do akcji odpowiedzieli specjaliści różnych dziedzin: laryngologii, dermatologii, urologii, neurologii i kardiologii. Będzie także ginekolog, diabetolog, onkolog i psychiatra dziecięcy.

  W całej akcji ważne jest to, że na badania mogą przyjść całe rodziny od dziadków i babć, po ciocie, wujków i dzieci. Dla dzieci przygotowany jest specjalny panel, gdzie zaplanowano komputerowe badanie ostrości wzroku, wad postawy i badanie słuchu. Dodatkowo w osobnych punktach będzie można sprawdzić poziom cukru, ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi.

  Ideą akcji jest wyrobienie w ludziach nawyków prozdrowotnych. Chcemy nauczyć naszych mieszkańców, jak dbać o swoje zdrowie, pokazać, że myślenie o zdrowiu powinno pojawiać się w momencie, kiedy jesteśmy zdrowi, a nie jak już zaczynamy cierpieć na konkretną dolegliwość – mówi Barbara Świętek z  Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa.

  Warto dodać, że oprócz wymienionych już badań, wszyscy będą mogli sprawdzić swój słuch, skorzystać z badań spirometrii, kobiety między 25 a 59 r.ż. będą mogą wykonać badania cytologiczne, natomiast na przyszłe mamy, które znajdują się aktualnie między 24 a 28 tygodniem ciąży czeka bezpłatne USG 3D/4D. Na to badanie, które przeprowadzone zostanie w szpitalu „Latawiec” w Świdnicy w dniu 11 czerwca od godz. 11.00, chętne panie muszą wcześniej zarejestrować się w dniach 8-10 czerwca br., w godz. 11.00-13.00, pod numerem tel. 74 8583770.

  Panel medyczny skierowany do naszych mieszkańców jest bardzo rozbudowany. Oprócz wymienionych badań przygotowaliśmy jeszcze hit tegorocznej akcji, czyli konsultacje i badania diagnostyczne kończyn u osób z objawami niedokrwienia kończyn dolnych. Akcja dotyczy osób z już rozpoznaną miażdżycą tętnic kończyn dolnych lub z objawami mogącymi sugerować istnienie niedokrwienia kończyn dolnych – wyjaśnia Zbigniew Okarmus, dyrektor Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa. Wszyscy zainteresowani skorzystaniem z badań kończyn muszą się wcześniej zarejestrować w sekretariacie oddziału kardiologicznego w dni robocze w godzinach 11.00-13.00, pod numerem tel. 74/8517416

  Akcja „Zdrowa Rodzina” odbędzie się w sobotę 11 czerwca w godzinach 9.00-14.00 w przychodni „Eskulap” w Świdnicy, ul. Zamenhofa 47.

  W pobliżu przychodni będzie można również obejrzeć pokazy sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz przyjrzeć się jak powinno udzielać się pierwszej pomocy przedmedyczna.

  Organizatorami akcji są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy, NZOZ „Eskulap” Świdnica, NZOZ Zespół Usług Medycznych „MEDYK” Świdnica, NZOZ „Ars Medica” Świdnica, NZOZ „BHMed” Świdnica, SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, SP ZOZ w Świdnicy

  Monika Żmijewska

  Poprzedni artykułJednogłośnie za absolutorium
  Następny artykułPoskarżyli się prezesowi Kaczyńskiemu