I znów pomogli bezinteresownie

  0

  Piętnaście litrów krwi – tyle udało się zebrać podczas kolejnej akcji krwiodawstwa w Świebodzicach. Do Miejskiego Domu Kultury, który tradycyjnie udostępnił salę, przyszło w poniedziałek, 13 czerwca, ponad 30 osób, ostatecznie po badaniach lekarskich bezcenny płyn mogło oddać trzydzieścioro świebodziczan. Ponieważ takie akcje organizowane są w mieście już od kilku lat, wytworzyła się spora grupa stałych krwiodawców, którzy pojawiają się na każdej zbiórce, ale są także nowe osoby.
  Bardzo cieszymy się z tak dużej frekwencji, to była naprawdę udana zbiórka – mówi Teresa Kamińska, szefowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, współorganizatora akcji.

  Wszystkie osoby, które oddały tego dnia krew otrzymały napoje, coś słodkiego oraz gadżety. Organizatorem akcji było RCKiK w Wałbrzychu oraz Urząd Miejski w Świebodzicach, a inicjatorem zbiórek krwi w naszym mieście jest Paweł Bobrowski.

  Ponieważ 14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy, Pracownicy i Dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu składa wszystkim osobom, które oddają krew, serdeczne podziękowania za zaangażowanie w bezinteresowną i szlachetną pomoc okazywaną drugiemu człowiekowi.
  Dzięki takim ludziom jak Wy, Drodzy Krwiodawcy, możliwe jest ratowanie zdrowia i życia ciężko chorych. W dniu Waszego Święta życzymy szczęścia w życiu osobistym, dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności dla Was i Waszych rodzin, które mogą być dumne z Waszej postawy.

  Poprzedni artykułBRE Bank Hipoteczny skredytuje aquapark?
  Następny artykułWspólna walka o zarząd WSSE