BRE Bank Hipoteczny skredytuje aquapark?

  7

  Mimo że od otwarcia ofert w przetargu na instytucję kredytującą budowę świdnickiego aquaparku minął ponad tydzień, dopiero teraz udało się poznać nazwę banku, który chce udzielić pożyczki. Jest tylko jeden – BRE Bank Hipoteczny. Niestety, przetarg pozostaje nierozstrzygnięty. W czym problem?

  Okazuje się, że jedyny oferent chce wyższego niż uchwaliła Rada Miejska poręczenia kredytu dla spółki Inwestycje Świdnickie. Chodzi o kwotę 417 tysięcy złotych (przypomnijmy, Rada zgodziła się na 84 miliony złotych). Dopóki więc nie zostanie przyjęta uchwała zwiększającą wysokość poręczenia, nie można rozstrzygnąć przetargu ani podpisać umowy. Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji 17 czerwca.

  Zgodnie z prognozami miasto chciałoby rozpoczęcia budowy aquaparku przy Śląskiej pod koniec wakacji. Tymczasem konieczne są jeszcze dwa przetargi – na inżyniera kontraktu i wykonawcę.

  Dwukondygnacyjny, w znacznej mierze przeszklony obiekt będzie oferował 25-metrowy basen sportowy, basen do nauki pływania i rehabilitacji z ruchomym dnem, basen rekreacyjny, sztuczną rzekę, brodziki dla dzieci, basen zewnętrzny, zespoły saun wewnętrznych i zewnętrznych, fitness, squash, kręgielnię, 2 restauracje, miejsce do wypoczynku na leżakach, szatnie, dwie blisko 100-metrowe zjeżdżalnie i instalację jedyną w Polsce – 15-metrową rurę do nurkowania. W jednym czasie będzie dostępny dla ponad 500 osób. Przewidziano także parking na 160 miejsc dla aut osobowych, kilkunastu autokarów i 12 samochodów osób niepełnosprawnych.

  asz

  Poprzedni artykułUsta milczą, dusza śpiewa
  Następny artykułI znów pomogli bezinteresownie