Absolwenci na szóstkę

  8

  5,18 najmniej, 6,0 – najwięcej. Wyjątkowo dobrze spisali się w tym roku najlepsi absolwenci świdnickich szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez miasto. Prymusi odebrali nagrody i gratulacje podczas uroczystości w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

  – Nie trzeba zakuwać, żeby mieć dobre oceny! – kategorycznie zapewnia Szymon Jóźwicki ze Szkoły Podstawowej nr 4, którego średnia na świadectwie to równiutkie 6,0. – Wystarczy uważać na lekcjach. Mam dar łatwego kojarzenia faktów i na naukę w domu poświęcam już niewiele czasu. Lubię też sport, zwłaszcza pływanie i piłkę nożną. Bardzo chętnie czytam dla rozrywki, głównie science fiction i literaturę popularno-naukową.

  Szymon dodaje, że nie odczuwa zawiści kolegów. – Przyzwyczaili się, że po prostu dobrze mi idzie. Nigdy nie walczyłem za wszelką cenę o dobre oceny. Zresztą łatwość przyswajania wiedzy jest u nas rodzinna. 5 lat temu mój brat Bartek też odbierał nagrodę dla najlepszego absolwenta.

  – Takiego roku nie pamiętam – przyznał prezydent Wojciech Murdzek, który wyróżnienia wręczał razem z Joanną Gadzińską, przewodniczącą Rady Miejskiej. – Tylu szóstek chyba jeszcze nie było! Chwile spędzone w tak doborowym towarzystwie dają ogromną satysfakcję i młodzieży, i rodzicom, i nauczycielom. Nie składajcie oręża i zachęcam, byście przyszłość wiązali ze Świdnicą, miastem, które też stara się być prymusem!

  Najlepsi absolwenci otrzymali nagrody o wartości 600 złotych (uczeń podstawówki) i 700 złotych (gimnazjalista). Wyboru prezentów dokonali sami.

  Nagrodzeni uczniowie szkół podstawowych:

  Paulina Krakowska,  SP 1, średnia 6,0

  Szymon Józwicki, SP 4, średnia 6,0

  Weronika Wizimirska, SP 6, średnia 5,92

  Aleksandra Kowalczyk, SP 8, średnia 6,0

  Mateusz Basiak , SP 105, średnia 6,0

  Patrycja Piła, SP 315, średnia 5,18

  Nagrodzeni uczniowie gimnazjów:

  Grzegorz Świątko, Gminazjum nr 1, średnia 5,88

  Katarzyna Gruba, Gimnazjum nr 2, średnia 5,60

  Kinga Wieczorek, Gimnazjum nr 3, średnia 5,71

  Mateusz Grzegorczyk, Gimnazjum nr 4, średnia 5,94

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułOddaj głos na Jaworzynę Śląską
  Następny artykułZobacz, jak Wrocław promuje się w sieci [VIDEO]