Zostawiam SSIG w dobrych rękach

  0

  Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy nie jest już członkiem zarządu Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych.

  Stowarzyszenie, które udziela pożyczek na rozwój przedsiębiorstw, a na remonty wspólnotom mieszkaniowym, dysponuje obecnie największymi w historii środkami. Prezydent złożył rezygnację z funkcji, którą od 2001 r. na stanowisku prezesa, a od września 2007 r. na stanowisku członka zarządu, pełnił społecznie.

  – Zostawiam Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w bardzo dobrym stanie i w dobrych rękach, gdy jego dalsza działalność nie jest zagrożona, a co więcej widzę nowe role i dobrą przyszłość tej organizacji. Kapitan nie schodzi ze statku, gdy są sztormy, a dopiero wtedy, gdy statek zmierza do dobrego portu. Stąd też moja decyzja. Obecnym władzom stowarzyszenia i nowym członkom będę szczerze kibicował, a w razie potrzeby będę ich zawsze wspierał. Stowarzyszenie pełni bardzo cenną rolę, bo działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w gminach powiatu świdnickiego i w naszym mieście – komentuje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  – Z żalem przyjęliśmy tę decyzję ale rozumiemy, że prezydent chce się skoncentrować przede  wszystkim na działaniach na rzecz Świdnicy i świdniczan. Mimo że od początku pełnił swoje funkcje społecznie, to pracował jak na pełnym etacie. Zawsze zgłaszał swoje uwagi i wytyczał nowe kierunki. Cieszę się z deklaracji, że dalej będziemy mogli liczyć na wsparcie pana prezydenta – mówi Konrad Jabłoński, prezes SSIG.

  W piątek, 20 maja podczas walnego zebrania członków SSIG tę rezygnację przyjęto. Obecnie miasto w zarządzie stowarzyszenia będzie reprezentował radny Rady Miejskiej w Świdnicy, Rafał Ząbczyk.

  Podczas walnego zebrania za dotychczasową pracę podziękowano również delegatom powiatu świdnickiego: byłemu wicestaroście Ryszardowi Wawryniewiczowi oraz byłemu radnemu Robertowi Jagle.

  Zmienił się także skład komisji rewizyjnej SSIG. Byłego radnego miejskiego Krzysztofa Michalika i byłego radnego powiatowego Roberta Jagłę zastąpili: radny powiatu Stanisław Jarzyna (został przewodniczącym), radny miejski Krzysztof Lewandowski (zastępca).

  Wszystkie te osoby pracują społecznie.

  ***

  Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w 2001 roku utworzyły: powiat świdnicki oraz gminy z terenu powiatu, w tym miasto Świdnica. Organizacja udziela poręczeń i pożyczek dla firm.

  • W ramach działalności poręczeń dla firm od 2001 r. SSIG udzieliło poręczeń na kwotę 3 mn zł, które umożliwiły zaciągnięcie kredytów i pożyczek wartych ponad 5 mln zł. Z tej pomocy skorzystały 104 firmy,
  • Dzięki działalności pożyczkowej 34 firmy uzyskały ponad 1 mln zł niskooprocentowanych pożyczek.
  • Działalnością szkoleniową objętych zostało ponad 2,6 tys. osób.

  Te wszystkie działania sprawiły, że dzięki organizacji powstało ok. 1.000 miejsc pracy.

  W 2010 r. SSIG ruszyło z programem pożyczkowym dla wspólnot mieszkaniowych z terenu Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej. Na remonty i renowacje 18 wspólnot pożyczyło aż 881.000 zł. Dodatkowo w 2010 r. SSIG pozyskało 1,5 mln zł z funduszy europejskich na preferencyjne wsparcie dla firm.

  Poprzedni artykułO polityce parkingowej na sesji Rady Miejskiej
  Następny artykułMarzenia się spełniają