Marzenia się spełniają

  1

  Jeszcze podczas ferii zimowych marzyli o boisku do piłki plażowej. Chyba nikt nie sądził, że tak szybko uda się im przekuć marzenia w realne działania. Swoją pracą i zaangażowaniem młodzież z Grodziszcza udowodniła, że marzenia się spełniają. Budowa boiska ruszyła.

  Podczas tegorocznych ferii zimowych odwiedzili 15 osobową grupę seniorów i osoby starsze pomagając im w codziennych pracach. Dostrzegliśmy jak niewielkim nakładem środków finansowych można sprawić wiele radości, tym którzy czekają na nasze wsparcie – mówili wówczas uczestnicy projektu. Kończąc swój pierwszy unijny projekt mówili, że nie powiedzieli ostatniego słowa. Od marca ruszyli z nowym projektem AKTYWNIE PO ZDROWIE finansowanego z Europejskiego Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Na ten cel pozyskali 6 tys. zł. dofinansowania.

  Oprócz realizacji projektów, Nieformalna Grupa Działania Młodzieży Wsi Grodziszcze postanowiła wykorzystać swój wolny czas na prace porządkowe parku, należącego do RSP. Również i tym razem taka forma działania się opłaciła. W nagrodę Spółdzielnia postanowiła wesprzeć młodzież przy budowie boiska, oferując bezpłatnie transport potrzebnych materiałów. Zaangażowanie młodzieży, mieszkańców wsi Grodziszcze i sponsorów w budowie boiska do piłki plażowej jest bardzo duże – mówi Jusyna Sara-Hrynczyszyn przewodnicząca rady sołeckiej.

  Budowa boiska do piłki plażowej realizowana jest w sąsiedztwie boiska sportowego. Cały teren o wymiarach 26×22 m. zostanie ogrodzony, a dla kibiców planowane są ławki. Zwieńczeniem budowy będzie rodzinny festyn, na który już teraz zapraszają organizatorzy przedsięwzięcia. Wstępny koszt budowy to kwota ok. 25 tys. zł. 80% nakładów finansowych młodzież zamierza zrealizować poprzez własne zaangażowanie i pracę fizyczną.

  [photospace]

  Poprzedni artykułZostawiam SSIG w dobrych rękach
  Następny artykułDyrektor tnie kontrakty lekarskie