Szansa na pracę

  1

  O ponad sto osób zmniejszyła się ostatnio liczba osób zarejestrowanych w świebodzickiej filii Powiatowego Urzędu Pracy – na koniec kwietnia 2011r. było ich 1354, podczas gdy na koniec marca liczba bez pracy pozostawało 1464 świebodziczan. To efekt nie tylko wiosennego ożywienia na rynku pracy, ale także organizacji giełd pracy, które przygotowuje regularnie PUP i samorząd Świebodzic – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  Najbliższa taka giełda odbędzie się 18 maja w Miejskim Domu Kultury. Pojawi się na niej kilkanaście firm, oferujących zatrudnienie lub pośrednictwo w jego znalezieniu. Nie zabraknie firm ze Świebodzic – pojawią się m. in. GEA Polska, Metal-Plast, Segepo-Refa.

  Będzie to już III Świebodzicka Giełda Pracy. Zapraszamy wszystkie osoby, zainteresowane znalezieniem pracy. Będzie możliwość porozmawiania z  doradcami PUP i przedstawicielami firm pośredniczących, zostawienia swojego CV. Giełdzie towarzyszyć będzie Wystawa Expo Zdrowie.

  Początek giełdy – godz. 13.00, sala główna MDK, ul. Wolności 13.

  Niestety, dla całego powiatu świdnickiego statystyka jest gorsza niż w Świebodzicach. Powiatowy Urząd Pracy informuje wg ostatnich danych, że na koniec marca przybyło 238 bezrobotnych. Statystyki z kwietnia jeszcze nie opublikowano.

  Poprzedni artykułPróbowali wyłudzić kredyt
  Następny artykułBrakuje sprzętu dla strażaków?