Poprawić, usprawnić, ukarać

  5

  Niemal jednogłośnie Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w poszerzonym o 2 osoby składzie przyjęła wnioski i zalecenia po kontroli budowy tzw. łącznika do autostrady. Choć wśród aż 16 punktów są i takie, by wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec osób odpowiedzialnych za zaniedbania, dotyczące zwłaszcza ściągania środków od współpartnerów finansowania inwestycji, najważniejsze zdaniem komisji jest uporządkowanie całego przedsięwzięcia tak, by nie skończyło się fiaskiem.

  Od lewej: Zygmunt Worsa, Ryszard Gawron, Roman Etel i Piotr Fedorowicz

  Ta najdroższa inwestycja powiatu świdnickiego ma się zakończyć już w sierpniu. Kontrola objęła lata 2006-2010. Najbardziej niepokojące uwagi dotyczą finansowania. Dotychczas nie udało się pozyskać ani złotówki z unijnej dotacji, sięgającej 50 mln złotych. Zdaniem komisji nie są właściwie uregulowane sprawy, związane z obciążaniem kosztami samorządów, uczestniczących w budowie. Komisja chce również wyjaśnienia, czy powiat nie przepłacił za odszkodowania przy wykupie gruntów pod drogę. Jedno z zaleceń dotyczy także przekazania prowadzenia inwestycji jednemu wydziałowi starostwa, kolejne dotyczą wprowadzenia zasady składania comiesięcznych raportów na posiedzeniach Zarządu Powiatu i podczas sesji Rady Powiatu. Wystąpienie pokontrolne przeczytasz tu:

  Wystąpienie pokontrolne

  Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Rewizyjnej obecny był starosta Zygmunt Worsa, który częściowo odpowiedział na kilka pytań. Czy i w jakim zakresie zastosuje się do zaleceń komisji, będzie wiadomo dopiero za kilka, kilkanaście dni.

  asz

  Poprzedni artykułDroższe ścieki
  Następny artykułZostawiony na pewną śmierć [UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA]