Policjanci uratowali życie 19 – letniemu mieszkańcowi Strzegomia. Stróże prawa dosłownie w ostatniej chwili przyszli z pomocą niedoszłemu samobójcy.

– 11 maja około godz. 21.oo do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zadzwonił mężczyzna, informując ,iż znajduje się na ogrodach działkowych w Strzegomiu i za chwilę popełni samobójstwo. Informacja została przekazana do Strzegomia. Dyżurny z Komisariatu Policji w Strzegomiu natychmiast skierował patrol na teren ogrodów działkowych Aby nie tracić czasu, dyżurny jednostki spróbował skontaktować się telefonicznie z mężczyzną, jednak telefonu nikt nie odbierał. Policjanci usłyszeli dzwoniący telefon i natychmiast ustalili miejsce pobytu chłopaka – informuje Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy
Funkcjonariusze odcięli linkę i przystąpili do udzielania pomocy. Mężczyzna w stanie nieprzytomnym został przewieziony do szpitala, gdzie odzyskał przytomność. Dzięki podjętym czynnościom nie doszło do tragedii. Mężczyzna jest hospitalizowany.

![Kosili w upał aż się kurzyło. Spółdzielnia „Zawiszów” wyjaśnia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-22-238x178.jpg)
![Szkolą się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkolenie-podstawowe-strazaka-OSP-2026.06.30-mix-238x178.jpg)
![Szkolą się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkolenie-podstawowe-strazaka-OSP-2026.06.30-mix-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/mp-Slaska-1-100x75.jpg)



