Podzielili się darem życia

  2

  Prawie 11 litrów krwi oddali świdniczanie podczas dzisiejszej wspólnej akcji Polskiego Czerwonego Krzyża i Grupy Muszkieterów „Zbieramy krew dla Polski”. Do ambulansu, ustawionego przed sklepem Intermarche, zgłosiło się 42 chętnych. 24 osoby po badaniach lekarskich mogły podzielić się darem życia. Wśród nich była pani Iwona z rzadką grupą krwi – A RH-.

  – Od dawna myślałam, by oddać krew, ale wciąż ważyłam poniżej 50 kg. Starałam się przytyć i udało się! – cieszy się dawczyni. Obok niej krew oddawał pan Roman. – Trafiłem na tę akcję przypadkiem. Kiedyś, wiele lat temu, gdy moja babcia potrzebowała krwi, znalazło się wielu uczynnych ludzi. Mam okazję spłacić choć część tego „długu”.

  Wszyscy, którzy wzięli udział w akcji, zostali obdarowani słodyczami i owocami. Na zakończenie rozlosowano kilka podręcznych apteczek medycznych.

  A już jutro PCK i Grupa Muszkieterów zaprasza do oddawania krwi Strzegomiu. Ambulans będzie czekał na chętnych od 10.00 do 13.30 przed tamtejszym sklepem Intermarche. Warunkiem jest dobry stan zdrowia, wiek do 65 lat i waga powyżej 50 kg.

  asz

  [photospace]

  Poprzedni artykułDzień Dziecka w Cinema City [WYGRAJ BILETY]
  Następny artykułWięcej miejsca dla maluchów