Pobiegnij z całą Polską

  0

  W ubiegłym roku w akcji „Cała Polska biega” wzięło udział aż 400 tysięcy osób. W kraju zorganizowano 2411 biegów. Czy ten rekord uda się pobić w tym roku, podczas VII już edycji? Na pewno mogą się do tego przyczynić mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej i Świebodzic.

  foto UM Świebodzice

  Już w tę sobotę, 14 maja, świebodziccy miłośnicy biegania w samo południe wystartują spod hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Trasa biegu wiodła będzie ulicami: Księcia Bolka, Piasta, Dąbrówki i Mieszka Starego. Wystartować może każdy, kto tylko czuje się na siłach, bo w maratonie nie liczy się, by być pierwszym na mecie – lecz by dobrze się bawić. Tym bardziej, że organizatorzy imprezy jak co roku przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Każdy maratończyk otrzyma pamiątkową koszulkę, coś ciepłego „na ząb”, napój oraz certyfikat ukończenia biegu. Wśród biegaczy będą także rozlosowane nagrody a na wszystkich czekają pyszne lody ufundowane przez jednego ze sponsorów. Organizatorami akacji są: Urząd Miejski i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Zapisy w dniu biegu od godz. 10.00 do 11.50 pod halą.

  W Jaworzynie Śląskiej trasy biegowe wyznaczono na Stadionie Miejskim. Początek 14 maja o godzinie 16.00. Najmłodsi pobiegną na dystansie 330 metrów, najbardziej doświadczeni zawodnicy pokonają trasę 10 razy dłuższą. Dla zwycięzców w obu miastach przygotowano dyplomy i nagrody rzeczowe.

  opr. asz

  Poprzedni artykułRodzice wizytowali budowę Szkoły Specjalnej
  Następny artykułFestiwal Reżyserii Filmowej [PROGRAM]