PIS przekazuje budowę pomnika

  50

  10 lutego Społeczny Komitet Budowy ogłosił, że na skwerze Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy powstanie pomnik upamiętniający ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wśród inicjatorów byli członkowie świdnickiego Prawa i Sprawiedliwości. Zarówno idea, jak i projekt pomnika wywołały prawdziwa burzę. 17 lutego na skwerze Lecha Kaczyńskiego doszło do burzliwej debaty zwolenników i przeciwników pomysłu. Akcja odbiła się głośnym echem w całej Polsce. Później sprawa nieco przycichła i pojawiły się głosy, że pomnika raczej nie będzie, a w tym miejscu planowany jest jakiś inny sposób upamiętnienia. Teraz jednak kolejne nowe wiadomości – świdnicki PiS przestaje firmować tę inicjatywę. Zarząd miejski nadesłał oświadczenie:

  Zarząd Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Świdnicy podjął uchwałę w sprawie dalszych działań mających za celu doprowadzenie do powstania na skwerze Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Decyzją Zarządu wszelkie działania w związku z budową pomnika zostają przekazane Klubowi Gazety Polskiej w Świdnicy. Prawo i Sprawiedliwość w Świdnicy chce wszystkie swoje siły zaangażować w rozpoczynająca się kampanię wyborczą do parlamentu. Członkowie Zarządu wierzą, że działacze skupieni wokół Klubu Gazety Polskiej z determinacją i zaangażowaniem doprowadzą w krótkim czasie do powstania tak oczekiwanego pomnika.

  Zarząd PiS  Świdnica

  Krzysztof Lewandowski Jacek Krzaczek Antoni Lotycz

  Co zatem planuje Klub Gazety Polskiej? Należący do klubu rzeźbiarz Janusz Furmanek informuje, że w tej chwili najważniejsza jest budowa pomnika błogosławionego papieża Jana Pawła II. Dopiero później będzie rozważane, jak i kiedy upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej bądź samego śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

  asz

  Poprzedni artykułTkanie życia: Jan Kalinowski
  Następny artykułNoc Muzeów