Nagrody za remonty

  0

  W Żarowie  obrady rozpoczęła komisja konkursowa „Nasz Dom”. Konkurs  został zorganizowany w celu ochrony dorobku materialnego mieszkańców gminy Żarów jako dziedzictwa kulturowego gminnej wspólnoty samorządowej. Nagrody w konkursie otrzymać mogą właściciele, współwłaściciele bądź wspólnoty mieszkaniowe, których budynki nie są wpisane do rejestru zabytków oraz wykonali prace remontowe lub modernizacyjne o szczególnym znaczeniu dla ekspozycji budynków.

  Do Urzędu Miejskiego w Żarowie wpłynęło 16 wniosków, z czego 13 dotyczyło budynków znajdujacych się w mieście ,a 3 budyków na wsiach. Komisja konkursowa w składzie Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza Miasta Żarów, Sylwia Pawlik sekretarz gminy  Żarów, Przemysław Sikora, Marian Stefański i Marek Maruszewski pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie, otrzymała 16 wniosków.

  – Jest to 2 edycja tego konkursu od momentu jego wznowienia. Widzimy coraz większe zainteresowanie naszym konkursem i bardzo nas to cieszy. Z samych tylko zgłoszeń możemy wywnioskować, iż 16 wspólnot wyremontowało część swoich budynków, a możliwość pozyskania dodatkowych środków jest dla nich bardzo motywująca. – mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza Żarowa.

  Obecnie komisja odwiedza zgłoszone budynki sprawdzając poprawność wniosków, zakres wykonanych prac oraz ich wpływ na estetykę gminy. A więc kto wygra 25 000 zł? Na to pytanie odpowiedź otrzymamy już pod koniec maja 2011 roku, wtedy to ogłoszone zostaną wyniki konkursu na stronie insternetowej www.gmina.zarow.pl oraz w lokalnej prasie.

  Warto wspomnieć, że drugie i trzecie miejsce są równie atrakcyjne:

  I nagroda w wysokości: 25.000 zł

  II nagroda w wysokości: 15.000 zł

  III nagroda w wysokości: 5.000 zł

  Poprzedni artykułJaka rola i miejsce samorządu?
  Następny artykułProces ordynatora za zamkniętymi drzwiami