Na boso przez Krzyżową

  0

  Wspólna praca twórcza na łonie natury i integracja młodych ludzi to główne cele kolejnej edycji spotkania z cyklu międzynarodowych wymian (23-29.05.2011). Pod hasłem „Budujemy mosty” młodzież pełno – i niepełnosprawną w wieku 15-30 lat z Polski, Niemiec, Czech i Austrii połączy tym razem fascynujący świat przyrody.

  Głównym punktem programu będzie budowa na terenie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży tzw. „ścieżki zmysłów”, po której chodzi się boso. Ścieżka zmysłów jest to szlak, na którym znajdują się różne naturalne materiały. Do utworzenia tego szlaku uczestnicy projektu użyją szyszek, kamieni i gałązek. Spacer po tak nietypowej ścieżce pozwoli w przyszłości gościom Krzyżowej oraz uczestnikom projektów na bezpośrednie i niezwykle przyjemne obcowanie z przyrodą.

  W ramach projektu uczestnicy pracować będą także nad stworzeniem wyjątkowej wystawy z ich indywidualnych „pudełek wspomnień”. W plastycznej formie, ujętej w małych drewnianych skrzynkach, spróbują opowiedzieć o świecie w jakim żyją, własnych emocjach, doświadczeniach, kontaktach z innymi osobami, w tym o relacjach między ludźmi zdrowymi i niepełnosprawnymi.

  Program wypełnią ponadto różne warsztaty na styku natury i sztuki: własnoręcznego wyrobu mydła, czerpania papieru i przetwarzania wełny owczej. Nie zabraknie też dyskoteki, ogniska, wieczoru talentów i wycieczki z mnóstwem atrakcji.

  Marta Żmigrodzka

  Fundacja Krzyżowa

  Poprzedni artykułGiełda pracy przyciągnęła tłumy
  Następny artykułŁącznik do autostrady skontrolowany