Mistrzowie Polski ze Świdnicy!

  8

  Wiktor Nahrebecki, Szymon Tragarz i Dawid Romaniuk – zawodnicy Klubu GRYF Świdnica – wywalczyli z kadrą Dolnego Śląska U-12 w piłce nożnej Mistrzostwo Polski. Wiktor został uznany za najlepszego zawodnika turnieju.

  W kwietniu chłopcy zostali powołani do kadry naszego województwa, w której znaleźli się m.in. obok młodzików ze Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin. Od 1 do 3 maja  zespół przygotowany przez Leszka Dulata walczył z reprezentacjami z 16 województw podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej im. Leszka Jezierskiego – Mistrzostw Polski 12-latków. W finale młodzi Dolnoślązacy pokonali reprezentację województwa śląskiego w karnych 3:0 i zdobyli mistrzowski tytuł.

  – Zawodnicy w naszej drużynie byli najdrobniejsi ze wszystkich, biorących udział w turnieju, ale zwyciężyła technika i szybkość – z dumą mówią świdniccy kadrowicze. Zgodnie przyznają, że najtrudniejsze były mecze ćwierćfinałowy z Wielkopolską i finałowy ze Śląskiem. – Byliśmy jednak bardzo dobrze przygotowani dzięki treningom w naszym klubie, a potem zgraliśmy się na zgrupowaniu w Krośnicach koło Milicza – dodaje Dawid Romaniuk. Sam marzy, by w przyszłości zostać zawodowym piłkarzem, najlepiej liczącego się klubu spoza Polski. Kibicuje Realowi Madryt. Szymon Tragarz jest fanem FC Barcelona i również marzy o zawodowej karierze, mógłby zacząć od polskiej ekstraklasy. Najlepszy zawodnik Mistrzostw, Wiktor Nahrebecki również kibicuje FC Barcelona, a na początek dorosłej kariery widzi się w drużynie Lecha Poznań. – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu wyróżnienia podczas turnieju, ale także bardzo zaskoczony, bo było wielu świetnych zawodników – dodaje skromnie.

  Wiktor Nahrebecki, najlepszy zawodnik

  Dumy z chłopców nie kryją rodzice. Grzegorz Romaniuk sam grał w Polonii Świdnica, a syna na zajęcia zaprowadził, gdy Dawid miał 6 lat. Chłopiec od początku gra w GRYFie. – Trenuje pod okiem Sebastiana Ratajczaka 3 razy w tygodniu, rwie się do piłki, to jego prawdziwa pasja – zapewnia ojciec najmłodszego, bo zaledwie 11-letniego kadrowicza. Syn Marty Tragarz zaczynał jako 6-latek w Polonii Sparcie, teraz jest w Klubie GRYF. – Cała nasza rodzina kocha piłkę nożną, mój mąż Rafał grał w Polonii i Górniku Wałbrzych. Odkąd pamiętam, jeździliśmy na mecze i Szymon od maleńkości zarażał się tą pasją – opowiada mama. – Jestem szczęśliwa i dumna, że  dostał powołanie do kadry, która zdobyła mistrzostwo!

  Najwcześniej w piłkę zaczął grać Wiktor. – Do drużyny Klubu GRYF trafił jako 5-latek, ale od maleńkości piłka była jego największa miłością – opowiada Paweł Nahrebecki. – Inne zabawki po prostu nie istniały. Cieszę się jednak najbardziej z tego, że mimo sukcesów pozostaje bardzo skromnym i pracowitym chłopcem.

  Wyniki Mistrzostw Polski U-12:

  MECZ FINAŁOWY:
  poniedziałek 2.05.2011 godz. 13.00
  DOLNOŚLĄSKI ZPN – ŚLĄSKI ZPN 0:0, dogrywka 0:0, karne 3:0

  MECZ PÓŁFINAŁOWY:
  poniedziałek 2.05.2011 godz. 9.30
  Dolnośląski ZPN – Lubelski ZPN 3:0

  MECZ ĆWIERĆFINAŁOWY:
  niedziela 1.05.2011 godz. 17.00
  Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

  MECZE FAZY GRUPOWEJ:
  sobota 30.04 – niedziela 1.05.2011

  Warmińsko-Mazurski ZPN – Zachodniopomorski ZPN 1:2
  Dolnośląski ZPN – Świętokrzyski ZPN 1:1 (rzuty karne 1:4)
  Zachodniopomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:1 (rzuty karne 4:5)
  Warmińsko-Mazurski ZPN – Świętokrzyski ZPN 0:0 (rzuty karne 4:2)
  Warmińsko-Mazurski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:1
  Zachodniopomorski ZPN – Świętokrzyski ZPN 0:0

  1. Dolnośląski ZPN                  pkt 5            bramki 3:2
  2. Zachodniopomorski ZPN          pkt 5             bramki 3:2
  3. Świętokrzyski ZPN                  pkt 3             bramki 1:1
  4. Warmińsko-Mazurski ZPN         pkt 1             bramki 1:3

  Poprzedni artykułMarzenia poszybują w niebo
  Następny artykułPrezydent Komorowski na Kongresie Regionów