Marzenia poszybują w niebo

  1

  300 kolorowych baloników wypuszczą w niebo nad placem Grunwaldzkim uczestnicy Marszu Godności. Do sznurków przywiązane będą karteczki z wypisanymi marzeniami. Demonstracja radości zakończy przemarsz przez Świdnicę osób z niepełnosprawnością intelektualną. Natomiast kolorowa manifestacja rozpocznie się jutro, 5 maja, o  godzinie 13.00 przed siedzibą świdnickiego starostwa.

  Marsz Godności już po raz 11-ty organizuje Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, koło w Świdnicy. Obok gospodarzy – podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej i Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczo-Rehabilitacyjnego, swój udział zapowiedzieli goście z kilkunastu placówek rozsianych po całym Dolnym Śląsku. Wraz z niepełnosprawnymi w korowodzie przejdą rodzice, przyjaciele, wolontariusze, tancerze z zespołów Olszowiacy, Krąg i Mokrzeszów. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Świdnicy. Podczas marszu prowadzona będzie kwesta na rzecz pracowni psychorozwoju i relaksacji w WTZ w Mokrzeszowie. Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w zabawie, zorganizowanej w Klubie Bolko. Akcję finansowo wspierają miasto i powiat.

  W tym roku to już druga odsłona obchodów Dnia Godności. Osoby niepełnosprawne intelektualnie świętowały 6 kwietnia na świdnickim Rynku i w teatrze.

  asz

  Poprzedni artykułSpotkania z Małgorzatą Kalicińską
  Następny artykułMistrzowie Polski ze Świdnicy!