Marsz dla życia i rodziny

  19

  To ma być manifestacja radości i wartości. 29 maja przez Świdnicę przejdzie „Marsz dla życia i rodziny”, organizowany przez Stowarzyszenie Rodzice Rodzicom. – Włączamy się do ogólnopolskiej akcji, biorąc jednak całą odpowiedzialność za jej organizację i przebieg w naszym mieście – tłumaczy Paweł Gąsior. Marsze przejdą jeszcze przez 8 największych miast w Polsce.

  Projekt billboardu

  Start świdnickiego marszu zaplanowano 29 maja o godzinie 16.00 z placu św. Małgorzaty. Dokładny przebieg trasy jest jeszcze ustalany, będzie musiał także zyskać akceptację policji i odpowiednich urzędów. Uczestnicy będą nieśli transparenty i skandowali hasła:

  Miłość, życie i rodzina to najlepsza jest nowina!

  To w rodzinie smutek ginie !

  Wybieram Rodzinę a nie nadgodzinę!

  Niskie podatki dla ojca i matki!

  Poznaj dziewczynę załóż rodzinę !

  Przemarsz zakończy się w Rynku przed sceną, na której wystąpią zespoły muzyczne. – To nie będzie jedynie przejście ulicami – zapewnia Paweł Gąsior. – Przygotowujemy moc atrakcji i dla najmłodszych, i dla ich rodziców czy dziadków. Będzie wystawa prezentująca prace dzieci, a także  konkursy plastyczne, fotograficzne, wokalne, a także rankingi – na najliczniejszą rodzinę i na najwięcej pokoleń w jednej rodzinie. Wśród niespodzianek prezentacja oficjalnej piosenki przygotowanej specjalnie na tę okazję.

  POSŁUCHAJ:

  rodzina-siostry_jeremiasza

  Marsz i wspólna zabawa mają być okazją do promowania radości życia i  wartości rodzinnych ludzi o różnym światopoglądzie, dla których rodzina jest najważniejsza. Zaproszeni są wszyscy świdniczanie.

  Akcję wspierają Urząd Miejski, świdnicka kuria i Fundacja Komitetu Narodowego Dnia Życia.

  asz

  Poprzedni artykułTajemniczy Klient o chlebie powszednim
  Następny artykułŚwięto Konstytucji z flagami i kotylionami