Kongres Regionów od kuchni

  6

  Od dzisiaj do czwartku Świdnica będzie  przeżywała prawdziwe oblężenie. Około 2 tysięcy osób zadeklarowało swój udział w II Kongresie Regionów, który rozpoczął się już przed południem od imprez towarzyszących. O 18.00 pierwsza sesja plenarna, o 21.00 bankiet z koncertem zespołu KOMBII. Gdzie goście z całej Polski będą spać, co jeść, czy przygotowano dodatkowe atrakcje i kto się nimi zaopiekuje?

  O to, by bez problemów uczestnicy radzili sobie z przemieszczaniem się po mieście, otrzymywali niezbędne materiały i informacje, troszczy się 110 wolontariuszy. – To przede wszystkim osoby z Urzędu Miejskiego, Starostwa, Urzędu Gminy Świdnica oraz jednostek miejskich, są także wolontariusze partnerów Kongresu – wylicza Stefan Augustyn, rzecznik UM. Dla wszystkich przygotowano mapy i szczegółowy program. Budynki, w których wyznaczono sale posiedzeń, zostały specjalnie oznakowane.

  Wielu gości zdecydowało się zostać na cały Kongres. To prawdziwe żniwo dla hotelarzy. – Nie ma wolnych miejsc we wszystkich hotelach w Świdnicy, uczestnicy będą nocować dosłownie w promieniu kilkudziesięciu kilometrów – mówi rzecznik.  Zarezerwowane są pokoje w Krzyżowej, Marcinowicach, Bielawie, Jugowicach, Świebodzicach, Książu, Strzegomiu, Wałbrzychu, a nawet odległym Lasocinie. Do Świdnicy z tych miejsc będą kursować specjalne busy.  Śniadania zarezerwowane są w miejscach noclegu, później każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z wyżywienia przygotowanego w jednej przerwie między panelami dyskusyjnymi, a także podczas zaplanowanych na każdy wieczór bankietów.

  Miasto dołożyło do organizacji Kongresu 160 tysięcy złotych. Każdy z uczestników płaci za udział od 100 do 1400 złotych, w zależności liczby i standardu noclegów.

  asz

  Poprzedni artykułNieskuteczni prezydenci i burmistrzowie [FOTO]
  Następny artykułWalczą o 40 tysięcy