Jubileusz „Jubilata” [FOTO/VIDEO]

  1

  Pierwszy występ zatytułowany „Od menueta do rock and rolla” miał miejsce w 1976 roku  i był to debiutancki pokaz tańców w wykonaniu zespołu Jubilat. Dokładnie 35 lat temu powstał Zespół Pieśni i Tańca Jubilat. W w piątek, 13 maja, na deskach teatru miejskiego w Świdnicy obchodził swoje urodziny. Sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Na widowni zasiedli byli członkowie zespołu.

  Wiązanka tańców śląskich, wiązanka przyśpiewek ludowych, tańce wielkopolskie, tańce górali Beskidu Żywieckiego to tylko fragment programu, w jakim zaprezentował się w dniu swoich urodzin dostojny Jubilat. Na scenie oprócz Jubilata pojawili się przyjaciele Czas, Mały Jubilat,  Koraliki i Second. Obecnie choreografami Zespołu Pieśni i Tańca Jubilat są Anna Trzeciak i Lubomir Szmid, który z zespołem jest od 1985 roku.

  „Jubilat” podbił serca publiczność nie tylko w Polsce. Gościł w krajach sąsiedzkich w Niemczech oraz w Czechach ale także we Włoszech, w Austrii, Korei,Indiach, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Serbii, Wielkiej Brytanii, Litwie, Macedonii, Portugalii, Danii, Sardynii, Grecji, Słowacji i na Węgrzech. Ma na swoim koncie wiele cennych nagród. Obecnie zespół Jubilat tworzą 43 osoby.

  [photospace]

  Poprzedni artykułBałtroczyk na scenie
  Następny artykułKolejne miejsca pracy