Długie i drogie sprzątanie

  5

  Nawet 2 tygodnie zajmie uprzątnięcie połamanych gałęzi i drzew z poboczy dróg – szacuje Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Wtorkowa śnieżyca siała spustoszenie dosłownie wszędzie. Największy problem stanowią stare, potężne lipy, rosnące na wielu poboczach, które okazały się najmniej odporne na ciężki mokry śnieg.

  W samej Świdnicy ucierpiały wszystkie parki i tereny zielone. Miasto szacuje, że na posprzątanie gałęzi i zabezpieczenie uszkodzonych drzew będzie potrzeba nawet 20 tysięcy złotych.

  Przez 2 dni energetycy walczyli z uszkodzonymi liniami. Do wczorajszego popołudnia prądu w regionie wałbrzyskim nie miało ponad 7 tysięcy odbiorców. Przy naprawach pracowało 187 osób. W powiecie świdnickim zasilanie dzisiaj jest już niemal wszędzie. Prądu nie ma 25 odbiorców w Pogorzale. – Całkowicie została zniszczona linia średniego napięcia, jest nie do odtworzenia – wyjaśnia Marta Kotłowska z EnergiaPro w Wałbrzychu. Energetycy muszą zamontować nowy, specjalny kabel, który jest właśnie sprowadzany aż z Gdańska.

  asz

  Poprzedni artykułPrezydent Komorowski na Kongresie Regionów
  Następny artykułDziękujemy za CYNK!