Daria Krawczyk świdnickim talentem [FOTO/VIDEO]

  37

  Przepiękna pogoda i setki gimnazjalistów towarzyszyły wczoraj pierwszej edycji Świdnickiego Talentu. Pierwszą laureatką została Daria Krawczyk z Gimnazjum nr 1 i to ona podczas Dni Świdnicy 2011 zaśpiewa z zespołem Zero Procent. Specjalne wyróżnienie przypadło w udziale gitarzyście Hubertowi Radoszko. Nie dość, że wystąpi razem z zespołem na święcie naszego miasta, to dodatkowo nagra z Zero Procent piosenkę o Świdnicy.

  Na zdjęciu Daria Krawczyk

  – Jestem podekscytowana. Nie spodziewałam się takiego rezultatu – mówiła zaraz po ogłoszeniu werdyktu jury Daria Krawczyk. Jednak podkreśla, że ma wiele zainteresowań i nie wie jeszcze, czy swoją przyszłość zwiąże z muzyką. Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy i zarazem przewodniczący jury podkreślał bardzo wyskoki poziom uczestników. – Było nam naprawdę ciężko podjąć decyzję – mówił Ireneusz Pałac. Na wyróżnienie zasłużyli także Kuba Kleina, Natalia Murdzek i Justyna Kawaler. Małgorzata Wierzęć, prezes Mediator Group SA wyróżniła Sławka Zatorskiego i Patryka Michalskiego, którzy tak jak obiecali przed koncertem, swoim utworem porwali publiczność. Stylizacją wszystkich uczestników przed wyjściem na scenę zajęły się uczennice Zespołu Szkół w Żarowie. Efekt był powalający. Na scenie oprócz finalistów pojawili się także utalentowani uczniowie świdnickich gimnazjów. Wielkie brawa dostał iluzjonista z Gimnazjum nr 4 Maciej Eszwowicz. Na koniec godzinny koncert dał zespół Zero Procent.

  Jak zapewniał nas Mariusz Kalista, pomysłodawca Świdnickiego Talentu, to nie ostatnia taka impreza. Świdnicki Talent na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście.

  [photospace]

  Poprzedni artykuł12 tysięcy porcji amfetaminy
  Następny artykułPierwsze trojaczki w świdnickim szpitalu