12 tysięcy porcji amfetaminy

  11

  Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom powiatu świdnickiego w wieku 27 i 28 lat, którzy zostali zatrzymani przez świdnickich policjantów za posiadanie blisko 12 tys. porcji amfetaminy – informuje Katarzyna Czepil z KPP Świdnica.

  foto KPP Świdnica

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy realizując czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali na terenie Świebodzic do kontroli drogowej Mercedesa Vito, którym podróżowało dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego. W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili w samochodzie ukryty worek foliowy, w którym znajdował się biały proszek. Obaj mężczyźni wraz z zabezpieczonym „towarem” zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. W trakcie przeprowadzonych badań na testerach narkotykowych okazało się, iż zabezpieczony proszek to amfetamina w ilości 10 tys. porcji.

  foto KPP Świdnica

  Dalsze czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły na ujawnienie w mieszkaniu jednego z zatrzymanych 27 – letniego świdniczanina blisko 2 tys. porcji amfetaminy i 15 porcji marihuany. Policjanci zabezpieczyli także dwie wagi elektroniczne służące do ważenia narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

  Dzisiaj obaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Sądu z wnioskiem o areszty tymczasowe. Za handel i posiadanie znacznych ilości środków odurzających zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułŚKPR gra o I ligę, do odrobienia trzy gole
  Następny artykułDaria Krawczyk świdnickim talentem [FOTO/VIDEO]