Zając gigant do kupienia

  4

  2-metrowy olbrzym ze słomy jest na sprzedaż, a na aukcję wystawił go wójt gminy Dobromierz. Ma zasilić konto Koła Gospodyń Wiejskich z Gniewkowa. O ten jakże pokaźny wielkanocny symbol zadbały członkinie tego koła, spod rąk których zając wyszedł. Zwierzak na metalowej konstrukcji pokrytej sianem stoi stabilnie i czeka na nowego właściciela.

  Gospodynie wykonały go specjalnie z myślą o wielkanocnym kiermaszu,zorganizowanym 16 kwietnia w GOKSiR. Kiermasz  miał charakter konkursu. Tu bezprecedensowym zwycięzcą okazał się właśnie zając-gigant. Olbrzymowi towarzyszy także wielki kosz pełen kolorowych, własnoręcznie wykonanych pisanek oraz palma. Zresztą, kto ma wątpliwości, co do jego gabarytów i wyjątkowej prezencji, może odwiedzić zająca osobiście w GOKSiR w Dobromierzu.

  Z inicjatywy wójta ruszamy zatem z aukcją i zająca wystawiamy na sprzedaż. Cena wywoławcza 200 zł. Kto da więcej? Pieniądze z aukcji zasilą konto nowo powstałego KGW Gniewków. Oferty należy składać telefonicznie pod nr. 74/85 86 159. Aukcja potrwa do czwartku do godz. 12:00.

  UG Dobromierz

  Poprzedni artykułRusza Świdnicki Talent
  Następny artykułWalka z wandalami na stacji PKP