Rusza Świdnicki Talent

  15

  W środę 20 kwietnia punktualnie o godzinie 9:00 rozpocznie się casting do pierwszego Świdnickiego Talentu – edycja wokalna. W Gimnazjum nr 2 w rolę pierwszych jurorów wcielą się członkowie grupy Zero Procent (na zdjęciu) i to oni wybiorą dwunastkę uczestników, która zaprezentuje się w wielkim finale 9 maja.

  – Idea zorganizowania Świdnickiego Talentu pojawiła się w głowie Mariusza Kalisty, człowieka, który słynie z niekonwencjonalnych pomysłów – mówi Alicja Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2. W kwietniu zorganizowano precastingi w świdnickich gimnazjach. 42 uczestników, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych do Świdnickiego Talentu powalczą o dwanaście miejsc w finale. Nagrodą główną w konkursie jest wspólny występ na dużej scenie z zespołem Zero Procent podczas tegorocznych Dni Świdnicy oraz warsztaty muzyczne z zespołem i nagranie wspólnie piosenki. – Dzięki tego typu przedsięwzięciom młodzież ze świdnickich gimnazjów ma świetną okazję do sprawdzenia swoich zdolności – cieszy się Alicja Matysik, dyrektor Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

  – Organizowaliśmy już różne wydarzenia, jednak przeważnie były one związane ze sportem. Tym razem stawiamy na rozrywkę. Chcemy pokazać, że mamy w Świdnicy zdolną młodzież. Dzięki naszej dobrej współpracy z Gimnazjum nr 2 podjęliśmy wspólnie decyzję o zorganizowaniu imprezy właśnie w tej szkole, zapraszając do udziału pozostałe gimnazja – mówi Mariusz Kalista. Wstęp dla publiczności na wielki finał jest wolny. Na koniec imprezy wystąpi grupa Zero Procent, która zaprezentuje się z nowym repertuarem.

  Organizatorami jest stowarzyszenie „Pro-motor” , Gimnazjum nr 2 oraz Mediator Group s.a. Świdnicki Talent honorowym patronatem objął prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

  /tepe/

  Poprzedni artykułKoniec rekrutacji w przedszkolach
  Następny artykułZając gigant do kupienia