Koniec rekrutacji w przedszkolach

  0

  Przynajmniej tej oficjalnej, bo w wielu placówkach sytuacja może się jeszcze zmienić i nawet tuz przed wrześniem szczęśliwcy znajdą miejsca dla swoich pociech. A i teraz jest jeszcze trochę ofert. – Do świdnickich przedszkoli miejskich zostało przyjętych 801 dzieci na 815 miejsc – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Wolnymi miejscami dysponują jeszcze dwa przedszkola – Przedszkole Miejskie nr 6 nr przy ul. Komunardów 2 posiada 13 wolnych miejsc oraz Przedszkole Miejskie nr 14 przy ul. M. Kozara – Słobódzkiego 10 – jedno wolne miejsce dla 5- lub 6- latka. Na listach rezerwowych świdnickich przedszkoli miejskich (poza PM 6) znajduje się 34 dzieci. W większości są to dzieci z rocznika 2008 oraz młodsze. Wszystkie przedszkola miejskie zapewniły miejsca zgłaszającym się do nich pięciolatkom, które zgodnie z ustawą oświatową od tego roku szkolnego mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego. – Z doświadczenia wiemy, że ta lista nie jest ostateczna, ponieważ sytuacja świdniczan często się zmienia do czasu rozpoczęcia roku szkolnego, a także po jego rozpoczęciu i wtedy zwalniają się miejsca – dodaje rzecznik.

  O umieszczenie dziecka można się jeszcze starać w przedszkolach niepublicznych, choć nie we wszystkich. W Europejskiej Akademii Malucha przy ulicy Wojska Polskiego 4 utworzono dodatkową grupę dla 3-latków i tutaj jest jeszcze 10 wolnych miejsc. 2 wolne miejsca dla maluchów zostały w Akademii Przedszkolaka przy ulicy Mickiewicz. Natomiast jeśli rodzice chcieliby powierzyć swoje pociechy Przedszkolu „Wesoła Piątka” przy ulicy Wałbrzyskiej, to powinni zapisywać już kilkumiesięczne szkraby. Wolne miejsca są dopiero w 2013 roku.

  W Świdnicy w wieku przedszkolnym jest 2 174 dzieci.

  opr. asz

  Poprzedni artykułBardzo dobre wyniki zawodników Stragony
  Następny artykułRusza Świdnicki Talent