Bardzo dobre wyniki zawodników Stragony

1

Na Międzynarodowych Zawodach w WKKW, które rozegrano w miniowy weekend w Jaroszówce w barwach LKS Stragony Strzegom wystartowało 10 zawodników i 13 koni. Bardzo dobre wyniki osiągnęły  Agata Jodko, Karolina Podwińska, Anna Kowalczyk, Klaudia Kołodziej, Karolina Augustyn i Janusz Kowalczyk.

Agata Jodko (na zdjęciu) rywalizowała z czołowymi polskim zawodnikami wkkw i uplasowała się w ścisłej czołówce. W najtrudniejszym konkursie zawodów zajęła drugą i czwartą lokatę, ustępując tylko medaliście Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy – Pawłowi Warszawskiemu.

W konkursie CIC1* wystartowała na dwóch koniach – Salazarze – dwunastoletnim wałachu pełnej krwi angielskiej oraz Fernhill Cool Diamond – jedenastoletniej klaczy pochodzenia irlandzkiego.  Na Salazarze z wynikiem 55,1 pkt. uplasowała się na drugim miejscu, na Fernhill Cool Diamond (62,7 pkt.) była czwarta.

Druga z reprezentantek klubu w tym konkursie, Małgorzata Borysiuk, po pechowych upadku na  crossie została niestety wyeliminowana.

Bardzo dobry wynik na rozgrywanych w Jaroszówce zawodach osiągnęła również Karolina Podwińska, Anna Kowalczyk, Klaudia Kołodziej i Karolina Augustyn.

W konkursie klasy P, w którym startowało 46 koni, Karolina Podwińska na klaczy Dzieżba uplasowała się na siódmym miejscu, a Anna Kowalczyk na wałachu Hiszpan na szesnastej.

Startujące w konkursie klasy L Klaudia Kołodziej i Karolina Augustyn zajęła odpowiednio dwunaste i trzynaste miejsce, na 56 rywalizujących par.

Janusz Kowalczyk, w konkursie LL – na 22 konie – był dwunasty.