Walka z wandalami na stacji PKP

  7

  Od dłuższego czasu trwa remont na terenie żarowskiej stacji kolejowej. Wymieniono tory, odremontowano wiatę na peronie, wyczyszczono ściany przejścia podziemnego. Chociaż akurat tego ostatniego już nie widać.

  Pomimo prac polegających na wyczyszczeniu wszystkich graffiti z przejścia podziemnego, które wykonała specjalistyczna firma, a później kilkukrotnie w roku 2010 pracownicy społeczno-użyteczni zatrudnieni przez gminę, to wulgarne napisy i wyzwiska znów szpecą przejście pod torami.

  Zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki spotkał się z Januszem Lachem przedstawicielem PKP. Celem spotkania było omówienie zakresu remontów obecnie prowadzonych się na dworcu kolejowym. Efektem tych rozmów było przyjęcie do realizacji kolejnych zadań przez gminę i Polskie Linie Kolejowe (PLK), które zarządzają terenem dworca kolejowego.

  Pracownicy zatrudnieni przez gminę po raz kolejny zajmą się wyczyszczeniem ścian przejścia oraz wyremontowaniem uszkodzonej ławki na peronie. PLK zleci przycięcie zieleni wokół przejścia i peronu oraz naprawy uszkodzonej siatki wzdłuż peronu. Ponadto PLK zleci wymalowanie linii odgradzających jezdnię od chodnika dla pieszych na przejeździe przy ulicy Dworcowej w stronę ulicy Wiejskiej i Bolesława Chrobrego.

  Przy okazji burmistrz zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o to, aby informować policję o  aktach wandalizmu. W marcu 2011 roku złapany został młody człowiek, który wybijał szyby w budynku dworcowym. Wniosek w tej sprawie został skierowany do sądu. Prace, które ponownie trzeba wykonać na dworcu zajmują czas pracowników i angażują środki, które mogłyby być przeznaczone na wykonanie innych zadań w gminie.

  UM Żarów

  Poprzedni artykułZając gigant do kupienia
  Następny artykułOkradł 16 emerytek