Okradł 16 emerytek

  12

  Elektryk, naprawa domofonu … pod takim pretekstem wchodził do mieszkań zatrzymany przez świdnickich policjantów 34 – letni mężczyzna, który wykorzystując chwilową nieuwagę starszych kobiet kradł pieniądze i biżuterię – informuje Katarzyna Czepil z KPP Świdnica. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  Foto archiwum

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od początku 2011 roku okradł 16 kobiet. Mężczyzna wchodził do mieszkań pod pretekstem naprawy domofonu lub liczników elektrycznych. 34 – letni mieszkaniec Świdnicy, na swoje ofiary wybierał starsze kobiety po 70, będąc w mieszkaniu starszych pań wykorzystywał ich chwilową nieuwagę, dokonywał kradzieży pieniędzy i biżuterii. W sumie oszukał 16 mieszkanek Świdnicy. Policjanci udowodnili już 7 kradzieży, czynności są nadal prowadzone. W sumie okradł kobiety na kwotę 7 tys. złotych.

  Dzisiaj z zatrzymanym prowadzone będą dalsze czynności. Po przesłuchaniu zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

  Poprzedni artykułWalka z wandalami na stacji PKP
  Następny artykułJedź na mecz z ŚKPR Świdnica