W niedzielę zawyją syreny

  8

  Zgodnie z wytycznymi Wojewody Dolnośląskiego, 10 kwietnia o godz. 8.41 zostanie przeprowadzony na terenie powiatu świdnickiego trening systemu ostrzegania i alarmowania poprzez wyemitowanie treści alarmu powietrznego. Będzie to dźwięk ciągły modulowany syreny w okresie jednej minuty, następujące po sobie sekwencje długich dźwięków w stosunku 3:1, w przybliżeniu 3 sekundy dźwięku oraz jedna sekunda przerwy.

  Na terenie powiatu świdnickiego zostanie uruchomionych około 50 syren, większość znajduje się w jednostkach Straży Pożarnej, na urzędach i w zakładach pracy. W zarządzeniu wojewody pada jedynie informacja o treningu, jednak czas uruchomienia syren nie jest przypadkowy.

  10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41.06 czasu środkowoeuropejskiego na lotnisku koło Smoleńska rozbił się samolot TU-154 z 96 osobami na pokładzie. Zginęli Prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria, Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodztwie, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Do dziś okoliczności katastrofy nie są jasne.

  Poprzedni artykułNie składają broni w sprawie sexshopu
  Następny artykułWojciech Karolak w Świdnicy