Szajka włamywaczy grasowała 2 lata

  21

  Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 9 osobom zatrzymanym na terenie Świdnicy, za włamania do hurtowni, samochodów i domów jednorodzinnych. Wśród zatrzymanych jest 25 – letni mieszkaniec Świdnicy „szef” grupy.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  zatrzymali na terenie Świdnicy 9 osób. Wśród nich jest dwóch paserów . Pozostałe osoby w wieku 20- 25 lat to sprawcy włamań do hurtowni budowlanych, samochodów, domów jednorodzinnych i placówek handlowych. Szefem grupy był 25 – letni mieszkaniec Świdnicy. Włamań i kradzieży dokonywał od 2009 roku, rok później dołączyli do niego pozostali sprawcy.

  Trzy osoby z grupy, wśród nich „szef”, zostały zatrzymane po włamaniu do jednej z hurtowni budowlanych na terenie Świdnicy w nocy z 23 na 24 marca 2011r. Sprawcy po wyrwaniu kraty zabezpieczającej okno dostali się do pomieszczeń hurtowni budowlanej, skąd dokonali kradzieży laptopa oraz kluczyków z dowodem rejestracyjnym samochodu Citroen Jumper, którym następnie po przecięciu kłódki zabezpieczającej bramę wjazdową wyjechali poza teren hurtowni. Straty poniesione przez właściciela  wyniosły 45 tys. złotych. W wyniku podjętych czynności policyjnych skradziony samochód został odzyskany w nienaruszonym stanie i przekazany właścicielowi.

  W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności 25 – latek przyznał się do około 40 włamań i kradzieży, których dokonywał na terenie powiatu świdnickiego od 2009 roku do chwili zatrzymania .
  W wyniku włamań i kradzieży, jakich dokonywała grupa, wartość strat poniesionych przez poszkodowanych może wynieść ponad 600 000 złotych. Czynności prowadzone przez policjantów doprowadziły do odzyskania części skradzionych przedmiotów w postaci elektronarzędzi, laptopów.

  Trzem zatrzymanym osobom przedstawione zostały już zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury. Wobec nich zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości 1000 złotych.
  W chwili obecnej policjanci wyjaśniają, jaki był udział pozostałych osób w sprawie.

  Katarzyna Czepil

  oficer prasowy KPP Świdnica

  Poprzedni artykułUnia wymusza zmiany w segregacji odpadów
  Następny artykułCentrum Tekstyliów. Wnętrze jak z marzeń!