Przedsiębiorczy licealiści

  3

  Czternaście drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Świdnickiego będzie walczyło w konkursie „Nie zostanę bezrobotnym”. Jest to już siódma edycja tego konkursu. Wygrać mogą jednak tylko trzy drużyny. A jest o co walczyć. – Na zwycięzców czeka nowoczesny sprzęt elektroniczny – informuje Monika Żmijewska ze świdnickiego starostwa.

  Organizatorem konkursu jest Rada Powiatu w Świdnicy. Eliminacje dzisiaj,  13 kwietnia o godz. 10, w sali narad świdnickiego starostwa, a już w poniedziałek 18 kwietnia o wygraną walczyć będzie wybranych pięć drużyn. Z pięciu drużyn nagrodzone zostaną jedynie trzy.

  – Dzisiaj nie zdradzę, co jest do wygrania. Zapewniam jednak, że jest o co powalczyć. Liczy się tylko pomysłowość i możliwość wdrożenia prezentowanego projektu w życie – wyjaśnia Piotr Dębek z Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu zajmujący się organizacją konkursu.

  Celem konkursu jest propagowanie idei aktywnego uczestnictwa w życiu gospodarczym Powiatu, kształcenie młodych przedsiębiorczych ludzi, przekonanie młodzieży, że można i trzeba rozwijać siebie i swoją działalność w okolicach miejsca zamieszkania. Konkurs polega na przygotowaniu przez dwuosobowe drużyny reprezentujące poszczególne szkoły ponadgimnazjalne prezentacji multimedialnej, w której młodzi ludzie opiszą plan osobistej kariery, wskażą miejsca w Powiecie Świdnickim pod działalność firmy (stowarzyszenia, fundacji), biznes plan firmy, która dałaby zatrudnienie choćby jednej młodej osobie.

  Do konkursu zgłosiło się 14. drużyn reprezentujących 9 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Oceniać ich będzie, podobnie jak w latach ubiegłych, komisja składająca się z przedstawiciela Rady Powiatu, którym będzie Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Promocji Edmund Frączak oraz Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusza Kotlarskiego. Po raz pierwszy prace jury wspomoże przedstawiciel firmy Mediator Group S.A. Ewa Grzebieniak, która jest doradcą biznesowym. Zwycięzcy zaprezentują swoje pomysły na najbliższej Sesji Rady Powiatu. To właśnie Radni zadecydowali bowiem, aby konkurs odbywał się cyklicznie i przekazali ponad 9 tys. zł na ufundowanie nagród dla najlepszych drużyn.

  Poprzedni artykułUnia wspiera szkoły specjalne
  Następny artykułStarsi ludzie znów okradzeni